Кето-дієта

Близько двох років все більше говорять в Росії про кетогенній дієті — хто-то з захопленням, хтось із засудженням, багато точиться суперечок, з'явилися спільноти послідовників і практиків. У цій статті ви дізнаєтеся опис дієти в цілому, результати досліджень, якої думки офіційна медицина, що думають дієтологи і практики кето-дієти. А в кінці статті постараємося винести загальний вердикт: кому вона корисна, кому немає, які проблеми здатна вирішити.

Суть дієти

Кетоновую дієту позначають абревіатурою — LCHF що означає «багато жиру» і «мало цукру». Вона являє собою низкоуглеводное харчування, в якому кожен прийом їжі має певне співвідношення нутрієнтів, причому переважають в ньому жири. Таке співвідношення призводить до зниження вироблення інсуліну, зменшення почуття голоду, відбувається кардинальна перебудова обміну речовин.

Вона пов'язана зі зміною основного енергетичного субстрату глюкози на кетонові тіла, тобто з допомогою дієти ми штучно вводимо себе в стан кетозу (не плутайте з кетоацидозом, в чому між ними різниця буде сказано нижче).

Є 3 основні відмінності кето-дієти від інших низьковуглеводних дієт (2, 14, 15) , наприклад, Дюка, про яку можна почитати тут:

 • Багато жирів.
 • Введення в стан кетозу.
 • Низький викид інсуліну.

Для прикладу розглянемо ще відмітні ознаки палео-дієти від кето (більш докладно про палео - дієті):

 • Відмова від готових продуктів (напівфабрикатів), продуктів швидкого приготування, підсилювачів смаку і їжі з шкідливими добавками, на кето-дієті немає строгих обмежень в цьому плані.
 • Зниження вуглеводів йде тільки за рахунок солодощів, борошняних продуктів, а от фрукти, ягоди можна їсти без обмежень, на кетогенном харчуванні фруктів немає взагалі, а ягід зовсім мало, не більше жмені в день.
 • Перевага віддається натуральним продуктам.
 • З тваринних продуктів дозволені молочні, риба, м'ясо з низькою жирністю, коли на кето-продукти харчування йдуть з високою жирністю.
 • Немає стану кетозу.
 • Також як і на кето заборонені продукти з зерновий борошна, каші.

Худнуть на LCHF по-різному, розкид результату в перші 2 тижні від мінус 1 до 6 кг. Темп зниження ваги спочатку досить швидкий, якщо озирнутися на рекомендації ВООЗ щодо цього питання. Так ось вона вважає, що потрібно дотримуватися показників мінус 500 г – 1 кг в місяць або знижувати вагу на 10% в рік (1).

Тобто якщо стартувати з 80 кг, то можна схуднути на 8 кг на рік. Розділивши 8 на 12 отримуємо смішну суму в місяць — приблизно 650 р. Важко мотивувати себе йти настільки дрібними кроками, але і потрібно розуміти, що подібні рекомендації не беруться зі стелі.

Кетоз і кетони

Кетоз — це підвищене утворення кетонових тіл, що пов'язано з дефіцитом вуглеводів, при цьому немає зміщення ph-крові, вважається фізіологічним станом. Ось що відбувається в організмі — мало цукру отримуємо з харчування, тому починається активний розпад запасів глікогену, який знаходиться в печінці і м'язах.

Розпад глікогену супроводжується великою втратою води, саме від цього швидко і багато йде вага за 1-2 тижні.

Коли глікоген закінчується, адже треба якось жити далі, тому організм починає посилено розщеплювати жири, яких предостатньо надходить з їжею, а також білки. Утворюються продукти розпаду він використовує для синтезу глюкози, але її недостатньо, щоб забезпечити організм енергією, тому інша частина жирних кислот активно залучається до утворення кетонових тіл або кетонів.

В організмі людини утворюється 3 види кетонових тіл — ацетоацетат, бета-оксибутират і ацетон . Вони є високоенергетичними речовинами, які й починають витрачатися в якості субстрату для виробництва енергії.

Кетони синтезуються печінкою, але поки перебудовується обмін речовин виводитися не встигають, а так як їм треба кудись діватися, то вони починають виділятися скрізь, де можливо — нирками, від цього починають визначатися в сечі, так як їх концентрація там значно зростає, шкірою, кишечником, навіть з диханням. У цьому полягає важкість входу в кетоз, так як підвищена концентрація кетонових тіл чинить токсичну дію.

Інтоксикація проявляється грипоподібним станом: з'являється слабкість, ломота в м'язах і суглобах, сухість шкіри, специфічний запах з рота, від шкіри, що нагадує гнилі яблука або перегар. До них ще слід додати млявість, головний біль, можуть бути предобморочного стану, болі в животі, нудота.

По суті вхід в кетоз йде через кетоацидоз, коли відбувається зміщення ph внутрішнього середовища в кислу сторону і з'являються всі перераховані вище симптоми. Саме зміщенням ph-крові відрізняє кетоацидоз від кетозу, що не є нормальним для організму.

Якщо симптоми наростають, то настає помірний кетоацидоз . Але зазвичай до цього не доходить, а через кілька днів організм повертається до фізіологічного стану, обмін речовин вирівнюється, настає стан кетозу. Ознаками переходу в кетоз буде зникнення симптомів інтоксикації: ясність розуму, поліпшення самопочуття, зниження рівня кетонових тіл у сечі, що легко перевіряється тест смужками, зменшується апетит, з'являється прилив сил.

Увага! Якщо ж самопочуття погіршується: з'являється блювота, посилюються болі в животі, серцебиття, є виражена сонливість, загальмованість, посилюється запах ацетону — це говорить про поглиблення кетоацидозу, що є небезпечним для життя. Треба терміново виходити з дієти.

Таким чином, можна умовно розділити весь процес на стадії по глибині кетозу:

 • Власне кетоз.
 • Легкий кетоацидоз.
 • Помірний кетоацидоз.
 • Кетоацідотіческая прекома.
 • Кетоацідотіческая кома.

Окремо потрібно сказати про рівень ацетону в сечі — цей показник багато в чому залежить від кількості прийнятої рідини. При недоліку надходження води, кетони можуть бути псевдопозитивними, при підвищеному — ложноотрицательными, тому показник вважається відносним. В ідеалі використовувати визначення кетонів у крові. Хоча в домашніх умовах це дуже затратно з-за ціни на обладнання і тест-смужки.

Щоб було легше розібратися і закріпити інформацію пропонуємо подивитися відео про кето - дієті.

Основні принципи і правила

Кето-дієта передбачає заміну одних продуктів іншими. Причому співвідношення БЖУ 25%-70%-5% повинне дотримуватися при кожному прийомі їжі. Немає чітких рекомендацій щодо режиму харчування — можна 1 раз в день, а можна і 5 кому як подобається. Але всі, хто харчується рідше або поєднує кето з інтервальним голодуванням кажуть, що перехідний стан проходить легше і швидше.

Не обов'язково поєднувати дієту з інтервальним голодуванням, можна просто збільшити проміжки між прийомами їжі, щоб прискорити цей перехід, так як він досить болючий. Кількість калорій визначається цілями нового типу харчування — схуднути, набрати вагу, залишатися у своїй вазі, набрати м'язову масу, лікування складних захворювань.

Якщо все робиться з метою схуднути, то після перехідного етапу потрібно буде рахувати калорії і домагатися дефіциту на 15-20%, інакше вага йти не буде, після втрати глікогену розвинеться ефект плато.

Обов'язково з перших днів потрібно пити більше води, особливо мінеральної ввести додатковий прийом вітамінів і мінералів, так як останні губляться з водою у великій кількості.

Перехідний стан триває до 2 тижнів, потім настає кетоз. Чим правильніше все дотримується тим швидше цей перехід настає. Якщо йде багато похибок по вуглеводах, то в кетоз можна так і не увійти.

Тривалість кетоновой дієти визначається наскільки вона добре переноситься, немає негативного впливу на внутрішні органи. На сьогоднішній день є практики, які дотримуються її більше року.

Важливо! Немає довгострокових досліджень, що доводять безпеку тривалого перебування в кетозі. Завжди потрібно зважувати всі ризики, перш ніж приступати до неї.

Так як немає довгострокових досліджень, то сказати як впливає дієта на тривалість життя і в яку сторону не можна.

Пропонуємо подивитися відео від програми "Жити здорово!", де Олена Малишева і Дмитро Шубін розкажуть про принципи кетогенної дієти.

Плюси і мінуси

Як і будь-яка дієта, кетогенна також має свої переваги і недоліки.

Плюси дієти:

 • Вона подає великі надії в лікуванні складних захворювань, онкології (4), (34), (35), (36), епілепсії (3), хвороби Альцгеймера (5), (37), (38), аутизму в дітей, ефективність відмічається в окремих клінічних випадках і невеликих дослідженнях, які проводилися в Америці. У Росії поки клінічну ефективність дієти не досліджували.
 • Користь дієти полягає в її впливі на організм: з'являється прилив сил, ясність розуму (41) в стані кетозу.
 • Швидкий перший результат у втраті ваги — плюс тільки в плані мотивації на схуднення.
 • Немає строгих рекомендацій скільки разів є, облік ведеться тільки по калорійності і правильному розрахунку БЖУ.
 • Сприяє позбавлення від зайвого жиру.

У чому полягають недоліки:

 • Болючий вхід в кетоз.
 • Важко бути не як всі – всі їдять вуглеводи, кругом багато спокус купити щось з вуглеводів.
 • Велика втрата води і мінералів.
 • Швидке зниження ваги — що завжди недобре для схуднення, при зриві вага дуже швидко повертається зазвичай з хвостиком, до того ж ще додаються набряки.
 • Є протипоказання.
 • Є думка, що кетонові тіла надають наркотичну дію на мозок, правда доказів у нього немає.
 • Ризик мінерального виснаження організму.
 • Шкода від дієти з-за побічних ефектів, велике навантаження на печінку і підшлункову залозу. Небезпека дієти зводиться до помірного ризику розвитку кетоацидозу, можуть загострюватися хронічні захворювання в перехідній стадії, розвиватися зневоднення.
 • Загальна ефективність щодо зниження ваги виявилася однаковою на кетоновой дієті і здоровому харчуванні, чи варто йти на такі жертви?!

Недоліки від Олени Фазлеевой, яка випливає дієті вже 12 місяців.

Для когось підійде дієта

Кето-дієта — це буквально порятунок при деяких серйозних хронічних захворюваннях. Чудові результати отримані при лікуванні дітей з аутизмом і частими епілептичними нападами, у онкологічних хворих. На останніх зупинимося трохи докладніше.

Злоякісні пухлини і раки дуже люблять цукор, він служить основним джерелом для їх зростання. А коли онкохворий вводиться в кетоз навіть агресивні пухлини, що схильні до швидкого росту та метастазування починають зменшуватися в розмірах і все тому, що їм стає нема чого їсти. В одному з американських досліджень було відзначено зниження розмірів пухлини мозку — гліобластоми у жінок до 20% за місяць перебування на дієті. Це просто приголомшливий ефект!

Отже, а тепер показання:

 • Епілепсія у дітей і дорослих, яка важко контролюється препаратами, з частими нападами.
 • Аутизм у дітей.
 • Злоякісні пухлини будь-якого походження та розташування.
 • Хвороба Альцгеймера.
 • Розсіяний склероз.
 • Лікування важких випадків ожиріння, коли виражена харчова залежність в комплексі з булімією.
 • Для старту в зниженні ваги, щоб створити дефіцит калорій.

Протипоказання

 • Хронічні захворювання тяжкого перебігу (ниркова, печінкова недостатність, тяжкі захворювання серця і судин).
 • Цукровий діабет 1 типу.
 • Вагітність.
 • Лактація.
 • Дитячий вік — для переходу на кетогенну дієту в домашніх умовах.
 • Літній вік — є відносним протипоказанням, тут питання вирішується індивідуально, так як є багато успішних випадків переходу на кето в 60, і навіть в 70 років.

Основні види кето-дієти

Найбільш відомі варіанти кетогенної дієти — стандартна, циклічна і таргетна.

Стандартна дієта

Стандартний варіант передбачає рівне стан кетозу без додаткового включення вуглеводів . Є ще один варіант стандартної дієти з великою кількістю білка і трохи меншим вмістом жиру. Відмінність у співвідношенні БЖУ від стандартної йде всього на 10%, на вуглеводи залишаються ті ж 5% (1). Людям з низькою фізичною активністю до 3 разів на тиждень низької інтенсивності краще вибрати стандартний варіант дієти.

Циклічна дієта

Циклічний варіант включає періодичні вуглеводні завантаження , як часто їх робити і як багато приймати вуглеводів з'ясовується досвідченим шляхом. Тобто ви самі підбираєте для себе індивідуально інтервали, комфортні для вашого організму. Циклічний тип потрібний людям, які погано переносять фізичні навантаження на кето або в цілому дуже фізично активні.

Таргетна дієта

Таргетный варіант йде як різновид циклічної, тут передбачені вуглеводні завантаження, прив'язані до часу тренувань . Вуглеводи приймаються до тренування, якщо потрібно і після. Таргетна підходить спортсменам, а також займаються частими інтенсивними тренуваннями.

У будь-якому випадку краще починати зі стандартною або стандартної протеїнової, так як вони найбільш вивчені. По мірі адаптації вже дивитися за обставинами переходити на інший варіант чи ні.

З чого почати?

Перше що потрібно зробити перед початком, сходити на консультацію до терапевта або сімейного лікаря.

Необхідно здати клінічний мінімум аналізів (загальний аналіз крові, сечі, флюорографія, пройти гінеколога жінкам).

Якщо є хронічні захворювання, то їх перебіг можна перевірити додатковими дослідженнями, які передбачені стандартом.

Як увійти в дієту

Вхід в дієту здійснюється відразу, якщо поступово зменшувати вуглеводи і збільшувати жири, то більш болісно і довго відбувається входження в кетоз. Для підтримки печінки і підшлункової залози можна включити ферментні препарати або Бади, які містять ліпазу, а також гепатопротектори.

При вході в дієту слід відразу почати приймати полівітаміни та мінерали для компенсації втрат з водою, а також пити мінеральну воду.

Деякі кето-практики рекомендують підкислювати шлунковий сік прийомом кількох ковтків води з яблучним 5% оцтом для того, щоб краще засвоїлися білки.

Все це згладить гострі кути переходу на нову дієту.

 

Алгоритм входження в дієту: розрахунок БЖУ і калорій

 • Щоб увійти в дієту, треба зробити розрахунки, а також визначитися з продуктами та їх закупити. Спочатку розраховують добову потребу в калоріях, для цього можна скористатися формулою Міффліна-Сан Жеора. Не обов'язково робити розрахунки самим, можна підшукати онлайн-калькулятор, який це зробить швидко, єдиний мінус — він може давати похибки.
 • Розрахувати добову калорійність виходячи з заданого відсотка БЖУ (25-70-5). Для цього використовуємо число, отримане при розрахунку добової потреби в калоріях, а також враховуємо мети кето-дієти. Тобто повинно вийти кількість калорій, яке припадає на білки, окремо – на жири, на вуглеводи.
 • Потім отримуємо з калорій грами — отримані значення калорійності білків і вуглеводів ділимо на 4,1, жирів — на 9,3.
 • Отримані показники розподіляємо по прийомам їжі і отримуємо скільки за один раз потрібно з'їсти БЖУ в грамах. При складанні меню можна користуватися спеціальним аналізатором калорійності або калькулятором типу психіки, який допоможе максимально укладатися в заданий співвідношення.

Приклад розрахунку за алгоритмом для жінок:

Задані параметри Жінка 35 років, 90 кг, зріст 165 см, займається легкими фіз. вправами 3 рази в тиждень. Мета схуднути. Харчування 3 рази на день.
Розрахунок СПК (добової потреби в калоріях) СПК = (величина основного обміну + специфічна динамічна дія їжі – 10% від основного обміну) х коефіцієнт фізичної активності = (9,99 х 90 кг + 6,25х165 см – 4,92 х 35 – 161 + 160) х 1,4 = 2460 – кількість калорій, які витрачає жінка з заданими параметрами.
Розрахунок СПК для зниження ваги 2460 – 15% = 2091 ккал потрібно з'їдати, щоб вага знижувався.
Розраховуємо БЖУ на день в калоріях 2091 х 25% = 522 калорії на білки

2091 х 70% =1464 калорії на жири

2091 х 5% = 105 калорій на вуглеводи

Переводимо все це в грами Білки = 522 : 4,1=127 г

Жири = 1464 : 9,3 = 157 г

Вуглеводи = 105 : 4,1= 25 м

Ділимо на кількість прийомів їжі Білки 127:3 = 42 м на кожний прийом їжі

Жири 157:3 = 52 г на кожен прийом їжі

Вуглеводи 25:3 = 8 г на кожен прийом їжі

Під ці розрахунки підбираємо продукти і складаємо порції по калькулятору.

Приклад розрахунку за алгоритмом для чоловіків:

Задані параметри Чоловік 33 років, 90 кг, зріст 180 см, займається легкими фіз. вправами 5 разів на тиждень. Мета: залишитися у своїй вазі. Харчування 3 рази на день.
Розрахунок СПК (добової потреби в калоріях) СПК = (величина основного обміну + специфічна динамічна дія їжі – 10% від основного обміну) х коефіцієнт фізичної активності = (9,99 х 90 кг + 6,25 х 180 см – 4,92 х 33 + 5 + 186) х 1,46 = 2997 – кількість калорій, які витрачає чоловік з заданими параметрами.
Розраховуємо БЖУ на день в калоріях 2997 х 25% = 749 калорій на білки

2997 х 70% =2097 калорії на жири

2997 х 5% = 150 калорій на вуглеводи

Переводимо все це в грами Білки = 749 : 4,1= 182 г

Жири = 2097 : 9,3 = 225 г

Вуглеводи = 150 : 4,1= 37 р

Ділимо на кількість прийомів їжі Білки 182:3 = 60 г на кожен прийом їжі

Жири 225:3 = 75 г на кожен прийом їжі

Вуглеводи 30:3 = 12 м на кожний прийом їжі

Під ці розрахунки підбираємо продукти і складаємо порції по калькулятору.

Якщо це здається занадто складним будь-дієтолог за невелику плату все це зробить за вас. Вам тільки потрібно буде контролювати співвідношення БЖУ і калорійність по калькулятору, що робити дуже просто і займає не більше 15 хвилин в день. Необхідні калькулятори ви можете знайти в цій статті.

Вуглеводи

На вуглеводів відводиться в раціоні не більше 5% від добової калорійності. Якщо необхідно робити вуглеводні завантаження, то вони повинні бути адекватними, щоб не вийти з стану кетозу. Кількість визначається інтенсивністю та обсягом фізичних навантажень.

Що робити, якщо зірвався?

Взагалі, зрив поганий поверненням ваги, причому дуже швидким. Так як вуглеводи тут же йдуть на глікоген, а він тягне за собою воду, що веде до появи набряків, що ще більше додає вагу. Тому «зриватися» потрібно акуратно, а саме: захотілося вам, скажімо, булку, значить з'їжте булку, тільки одну, а потім продовжуйте дотримуватися дієти. Від однієї булки, якщо це відбувається нечасто, ви залишитеся в стані кетозу. Головне, щоб усе відбувалося без насильства над собою.

Що робити, якщо з'являється почуття голоду?

Зазвичай таке відбувається при входженні в кетоз. Якщо голод з'являється під час кетозу, то десь перевищені або білки вуглеводи, так як вони стимулюють вироблення інсуліну — звідси і відчуття голоду.

Чому не йде вагу?

Як і в будь-якій дієті важливий дефіцит калорій, якщо не йде вагу, то, швидше за все, витрата калорій дорівнює витратам. Частіше це провідна причина зупинки схуднення при будь-якому вигляді харчування.

Продукти

Основне завдання — вкластися по співвідношенню БЖУ, тому білки краще брати тваринного походження і в меншій мірі рослинні, так як там більше жиру, вуглеводи йдуть тільки довгі, основне їх джерело — овочі частіше зелені.

Потрібно пам'ятати і про корисні жири омега — 3, омега-6, а точніше, про їх цільове співвідношенні в харчуванні 1:6.

Щоб не вийшов перебір омега-6, яких дуже багато в рослинному жирі, рекомендується готувати на тварину, а рослинні масла використовувати в якості заправки до салатів.

Омега-3 бажано приймати додатково у вигляді БАД. Нижче представлені списки дозволених і заборонених продуктів.

Дозволені продукти

За рахунок чого набираємо білки (список продуктів).

Фото: getfitwithdoncook.com

 • м'ясо (свинина, яловичина, баранина, качка, гусак);
 • риба жирні сорти (морський язик, тріска, камбала, лосось);
 • яйця (пропонуємо почитати про користь, калорійності страв з яєць);
 • молочні продукти — краще брати домашні сир, вершки, молоко (в зимовий період по жирності доходить до 7-10%);
 • морепродукти;
 • бобові;
 • горіхи (волоські, мигдаль, кешью, фундук). Можна почитати про користь і шкоду мигдалю, волоських горіхів, арахісу.

Жири набираємо продуктами:

 • олії арахісова, вершкове, оливкове, льняне, соняшникова; (почитайте статтю про користь і шкоду лляної олії, а також дізнайтеся, як приймати і зберігати його)
 • кокосова борошно та інші види борошна з горіхів;
 • м'якоть кокосового горіха;
 • бекон;
 • сало;
 • ковбаси.

Вуглеводи поповнюємо зеленолистными овочами:

 • всі види капусти, починаючи від звичайної білокачанної, закінчуючи американським видом кейл;
 • петрушка;
 • кріп;
 • спаржа;
 • артишоки;
 • огірки; (можна почитати про корисні властивості огірках)
 • маринади з огірків, капусти;
 • зелений горошок;
 • стручкова квасоля;
 • ягоди (так як вони солодкі, то виходить дуже мало на порцію);
 • деякі практикують введення овочів і іншого кольору, наприклад, буряк, томат.

Відео дозволених продуктів на кето дієті.

Заборонені продукти

Прибирають з харчування всі заборонені продукти.

 • короткі вуглеводи — солодощі, торти, цукор, цукерки, шоколад;
 • зернові — борошно, хліб, крупи;
 • фрукти, солодкі ягоди;
 • алкоголь;
 • крохмалисті овочі і киселі;
 • солодкі соки;
 • не зелені овочі (буряк, морква, перець, баклажани, томати);
 • макарони, випічка.

Частина з цих продуктів зовсім не можна їсти, частина — допускається при певних ситуаціях.

Відео з забороненими продуктами на кето - дієті.

Чи можна...

Розглянемо групу з питань продуктів харчування з розряду «чи можна...»:

 • Овочі. Перевага віддається зеленим овочам, які не містять крохмаль і цукор.
 • Сир. Краще купувати домашній з високою жирністю, в магазині часто можна зустріти підсолоджені варіанти, що не підходить для кетоновой дієти. Це повинен бути сир в чистому вигляді без домішок і фруктів, ніяких сирних сирків, сирних мас та ін.
 • Десерти. Готові навряд чи де можна знайти, а от зробити самим цілком можливо, рецепт буде нижче.
 • Насіння. Так можна, так як там багато жиру і є білок, зате мало вуглеводів.
 • Яйця, горіхи, сири, кокосове масло. Сири краще вибирати з максимально жирністю, подивитися його можна на упаковці. Навіть якщо сир продають розрізаний по порціях, на етикетці вказують жирність.
 • Фрукти. Краще їх замінити ягодами, останні можна включати в страви в дуже обмеженій кількості, щоб укладатися в норму вуглеводів.
 • Гречка. Всі крупи з-за високого вмісту вуглеводів виключаються з раціону.
 • Млинці, хліб, випічка. Всі вироби зі звичайної борошна прибираються, але можна знайти рецепти з використанням борошна з горіхів (мигдальний, кокосова, арахісова тощо). Її можна використовувати для панірування котлет скажімо і для випічки.
 • Сирники. Сирники можна, але із застереженням — якщо вони йдуть без додавання фруктів, цукру і звичайної борошна. Пропонуємо подивитися приклади дієтичних десертів і вибрати підходящий.
 • Какао. Без додавання цукру можна, наприклад, якщо його готувати на вершках.
 • Яблучний оцет. Якщо немає кислотозалежних захворювань травної системи (гастрит з підвищеною кислотністю, виразкова хвороба, рефлюксна хвороба), то можна злегка підкисляти їм воду і пити перед їжею або додавати в салати.
 • Бобові і горіхи. Можна, але краще віддавати перевагу тваринному білку.
 • Молочні продукти. Кисломолочні, сир, вершки — все це можна.

Пропонуємо подивитися відео від лікаря, який розповість що можна їсти і чого не можна, а також пояснить чому. Колеснікова Марина Ігорівна – практикуючий лікар-дієтолог з 2007 року, акушер-гінеколог з 2007-2010 рр., фахівець з кетогенній дієті та інтервального голодування.

Меню

Меню складається з урахуванням обраного режиму харчування, коли їжа приймається від 1 до 5 разів на день.

Зразкове меню на день

Зразкове меню для чотирьох разового харчування на 3 основних прийому їжі і один перекус.

 • Сніданок: омлет з декількох яєць, підсмажений на вершковому маслі, з додаванням зелені петрушки і кропу, сир.
 • Обід: стейк зі свинини, салат з капусти і рослинного масла.
 • Перекус: жменю горіхів.
 • Вечеря: сир, заправлений вершками.

Меню на тиждень

Щоб скласти приблизний раціон на тиждень можна чергувати різні варіанти обідів, сніданків, перекусів і вечерь.

Сніданки, приклади страв:

 • яйця у вигляді омлету з брокколі;
 • яйця відварні;
 • салат з яєць з зеленню, сиром, заправлений майонезом з високою жирністю або сметаною;
 • сирники;
 • сирні запіканки з додаванням горіховою борошна.

Комбінації зі страв для складання меню:

 • страви з яєць з сиром + зелені овочі;
 • страви з яєць + горіхи + салат; (добірка 7 рецептів весняних салатів)
 • страви з сиру + салат.

Обіди, приклади страв:

 • м'ясна запіканка + салат з тунцем і авокадо;
 • котлети з качки + салат з капусти, огірків, зелені, з рослинною олією;
 • куряче філе в клярі + салат овочевий з сиром і фаршем; (пропонуємо подивитися ще 5 рецептів курячої грудки з фото)
 • м'ясна солянка + нарізка з овочів.

Комбінації зі страв для складання меню:

 • страви з м'яса + салат з включенням сирих овочів.

Вечері, приклади страв:

 • салат з сиру і овочів; добірка з 9 рецептів смачних і корисних салатів
 • заливне з риби + салат з капусти, сиру, яєць з майонезом;
 • рибна запіканка з овочами;
 • жирна риба запечена + сир + салат (листя салату, «фіолетовий» цибуля, кінза, волоський горіх з заправкою до цього салату у вигляді суміші з гірчиці, оцту, часнику, лимонного соку);
 • котлети з риби + нарізка з овочів;
 • кальмари в вершковому соусі і салат з трьох видів капусти з цибулею і оливками;
 • кальмари в клярі + нарізка з овочів.

Комбінації продуктів для вечері:

 • сиру з зеленим салатом;
 • страви з риби або морепродуктів з овочами.

Варіанти перекусів на кето-дієті:

 • жменя горіхів;
 • салат з яйця, сиру та вершків з зеленню;
 • кава або чай на вершках; (почитайте про калорійність кави)
 • сир;
 • авокадо; (пропонуємо почитати про користь і шкоду авокадо)
 • шматочок м'яса у вершковому соусі.

Використовуючи вище наведені схеми, кожен може скласти меню на місяць під свої смакові вподобання і легко комбінувати різні варіанти дозволених продуктів.

Меню для жінок і чоловіків не буде відрізнятися за набором продуктів. Різниця залежить від мети дієти, рівня фізичної активності, основного обміну. Все це визначається індивідуально розрахунками. Що стосується дітей, то для них меню розраховується до десятих часток індивідуально під кожного, загального стандарту меню тут немає.

Зразкове меню на тиждень для жінок

Понеділок:

 • Сніданок. Омлет з ковбасою, сиром, зеленню.
 • Обід. Суп з брокколі, м'ясна запіканка.
 • Перекус. Сир, 1/2 авокадо.
 • Вечерю. Ковбасний торт, нарізка з овочів.

Вівторок:

 • Сніданок. Сирники, мигдальне печиво.
 • Обід. Котлети з яловичини, листовий салат.
 • Перекус. Салат з варених яєць, вершків, петрушки і кропу, кефір.
 • Вечерю. Курячі грудки в соусі, салат з капусти з рослинним маслом і огірком.

Середа:

 • Сніданок. Відварені яйця, сир, чай на вершках.
 • Обід. Ясна солянка, салат з капусти, огірків, зелені з рослинним маслом.
 • Перекус. Жменя горіхів, кефір.
 • Вечерю. Котлети з лосося з сиром, нарізка з овочів.

Четвер:

 • Сніданок. Омлет з кольоровою капустою і сиром.
 • Обід. Вершковий суп з кольоровою капустою, нарізка з огірків.
 • Перекус. Салат з яєць, сиру, заправлений жирним майонезом.
 • Вечерю. Тефтелі з яловичини з ковбасою та сиром, салат з капусти, огірків, зелені з рослинним маслом.

П'ятниця:

 • Сніданок. Сир з додаванням маленької жмені ягід.
 • Обід. М'ясна запіканка + салат з тунцем і авокадо.
 • Перекус. Салат з сиру, зеленого горошку, оливок, огірки, листя салату, зелені зі сметаною.
 • Вечерю. Яйця, фаршировані беконом.

Субота:

 • Сніданок. Сирна запіканка, сир.
 • Обід. Свинячі котлети, нарізка з огірків, зелень петрушки, листовий салат.
 • Перекус. Жменя горіхів, ряжанка.
 • Вечерю. М'ясний рулет, салат з капусти, огірків, зелені з рослинним маслом.

Неділя

 • Сніданок. Відварені яйця, сир, чай на вершках, мигдальне печиво.
 • Обід. М'ясна солянка, салат з капусти, огірків, зелені з рослинним маслом.
 • Перекус. Шматочок яєчної піци, кефір.
 • Вечерю. Печінковий пиріг, нарізка з овочів.

Відео від Олени Фазлеевой, яка худне за допомогою кето дієти. Вона розповість про своє меню.

Меню на тиждень для чоловіків

Понеділок:

 • Сніданок. Сир з додаванням кількох ягід.
 • Обід. М'ясна запіканка + салат з тунцем і авокадо.
 • Перекус. Жменя мигдалю, ряжанка.
 • Вечерю. Гриби з беконом і сиром, нарізка з овочів.

Вівторок:

 • Сніданок. Відварені яйця, сир, кефір.
 • Обід. Сирна запіканка з беконом, нарізка з овочів.
 • Перекус. Кава на вершках зі стевією (замість цукру), авокадо
 • Вечерю. Гострий суп з ковбасою, салат з китайської капусти, заправленої сирним соусом.

Середа:

 • Сніданок. Сирники, кефір.
 • Обід. Суп-пюре з болгарським перцем.
 • Перекус. Салат з сиру, зеленого горошку, оливок, огірки, листя салату, зелені зі сметаною.
 • Вечерю. М'ясний рулет, нарізка з овочів.

Четвер:

 • Сніданок. Пиріжки на мигдального борошна з сиром і эритритом замість цукру.
 • Обід. Котлети з качки, капустяна запіканка.
 • Перекус. Жменя кедрових горіхів кешью, кефір.
 • Вечерю. Гриби з беконом і сиром, салат з капусти, огірків, зелені з рослинним маслом.

П'ятниця:

 • Сніданок. Цвітна капуста і брокколі в клярі з сиром, сир.
 • Обід. Вершковий суп з беконом і солоними огірками.
 • Перекус. Варені яйця, кава на вершках.
 • Вечерю. Печінковий пиріг, нарізка з овочів.

Субота:

 • Сніданок. Яєчна піца, сир.
 • Обід. М'ясна солянка, салат з капусти, огірків, зелені з рослинним маслом.
 • Перекус. Шматочок курки в вершковому соусі.
 • Вечерю. Ковбасний торт, нарізка з овочів.

Неділя:

 • Сніданок. Омлет з ковбасою, сиром, зеленню.
 • Обід. Котлети з яловичини, листовий салат. (пропонуємо також 10 рецептів літніх салатів)
 • Перекус. Чай на вершках, нарізка з огірків.
 • Вечерю. Рибна запіканка з овочами, сир.

Пропонуємо подивитися відео приклад меню на 3 прийоми на день для чоловіка.

Кето-меню на місяць

Тиждень 1

Понеділок:

 • Сніданок. Омлет з ковбасою, сиром, зеленню, сир.
 • Обід. Суп з брокколі, м'ясна запіканка.
 • Перекус. Чай чорний на вершках, 1/2 авокадо.
 • Вечерю. Ковбасний торт, нарізка з овочів.

Вівторок:

 • Сніданок. Сирники, мигдальне печиво.
 • Обід. Котлети з яловичини, листовий салат.
 • Перекус. Салат з варених яєць, вершків, петрушки і кропу, кефір.
 • Вечерю. Курячі грудки в соусі, салат з капусти з рослинним маслом і огірком. (Пропонуємо 5 рецептів курячої грудки в духовці)

Середа:

 • Сніданок. Відварені яйця, сир, чай на вершках.
 • Обід. М'ясна солянка, салат з капусти, огірків, зелені з рослинним маслом.
 • Перекус. Жменя горіхів, ряжанка.
 • Вечерю. Котлети з лосося з сиром, нарізка з овочів.

Четвер:

 • Сніданок. Омлет з кольоровою капустою і сиром.
 • Обід. Вершковий суп з кольоровою капустою, нарізка з огірків
 • Перекус. Салат з яєць, сиру, заправлений жирним майонезом.
 • Вечерю. Тефтелі з яловичини з ковбасою та сиром, салат з капусти, огірків, зелені з рослинним маслом.

П'ятниця:

 • Сніданок. Сир з додаванням маленької жмені ягід.
 • Обід. М'ясна запіканка + салат з тунцем і авокадо.
 • Перекус. Салат з сиру, зеленого горошку, оливок, огірки, листя салату, зелені зі сметаною; варенець.
 • Вечерю. Яйця, фаршировані беконом.

Субота:

 • Сніданок.Сирна запіканка, сир.
 • Обід.Свинячі котлети, нарізка з огірків, зелень петрушки, листовий салат.
 • Перекус.Жменя горіхів, кефір.
 • Вечерю.М'ясний рулет, салат з капусти, огірків, зелені з рослинним маслом.

Неділя:

 • Сніданок. Відварені яйця, сир, чай на вершках, мигдальне печиво.
 • Обід. М'ясна солянка, салат з капусти, огірків, зелені з рослинним маслом.
 • Перекус. Шматочок яєчної піци, варенець.
 • Вечерю. Печінковий пиріг, нарізка з овочів.

Тиждень 2

Понеділок:

 • Сніданок. Сир з додаванням кількох ягід.
 • Обід. М'ясна запіканка + салат з тунцем і авокадо.
 • Перекус. Жменя мигдалю, кефір.
 • Вечерю. Гриби з беконом і сиром, нарізка з овочів.

Вівторок:

 • Сніданок. Відварені яйця, сир, чай на вершках.
 • Обід. Сирна запіканка з беконом, нарізка з овочів.
 • Перекус. Кава на вершках зі стевією (замість цукру), авокадо.
 • Вечерю. Гострий суп з ковбасою, салат з китайської капусти, заправленої сирним соусом.

Середа:

 • Сніданок. Сирники, кефір.
 • Обід. Суп-пюре з болгарським перцем.
 • Перекус. Салат з сиру, зеленого горошку, оливок, огірки, листя салату, зелені зі сметаною.
 • Вечерю. М'ясний рулет, нарізка з овочів.

Четвер:

 • Сніданок. Пиріжки на мигдального борошна з сиром і эритритом замість цукру.
 • Обід. Котлети з качки, капустяна запіканка.
 • Перекус. Жменя кедрових горіхів кешью, кефір.
 • Вечерю. Гриби з беконом і сиром, салат з капусти, огірків, зелені з рослинним маслом.

П'ятниця:

 • Сніданок. Цвітна капуста і брокколі в клярі з сиром, сир.
 • Обід. Вершковий суп з беконом і солоними огірками.
 • Перекус. Варені яйця, кава на вершках.
 • Вечерю. Печінковий пиріг, нарізка з овочів.

Субота:

 • Сніданок. Яєчна піца, жменю арахісу, сир.
 • Обід. М'ясна солянка, салат з капусти, огірків, зелені з рослинним маслом.
 • Перекус. Шматочок курки в вершковому соусі.
 • Вечерю. Ковбасний торт, нарізка з овочів.

Неділя:

 • Сніданок. Омлет з ковбасою, сиром, зеленню, сир.
 • Обід. Котлети з яловичини, листовий салат.
 • Перекус. Чай на вершках, нарізка з огірків.
 • Вечерю. Рибна запіканка з овочами.

Тиждень 3

Понеділок:

 • Сніданок. Омлет з декількох яєць, підсмажений на вершковому маслі, з додаванням зелені петрушки і кропу, сир.
 • Обід. Стейк зі свинини, салат з капусти і рослинного масла.
 • Перекус. Жменя кеш'ю, кефір.
 • Вечерю. Сир, заправлений вершками.

Вівторок:

 • Сніданок. Перець, фарширований сиром і яйцями.
 • Обід. Сирна запіканка з беконом, нарізка з овочів.
 • Перекус. Низковуглеводний торт з полуницею, кефір.
 • Вечерю. Овочеве рагу з трьох видів капусти з куркою.

Середа:

 • Сніданок. Яєчна піца, жменю арахісу.
 • Обід. М'ясна піца з сиром, салат з сиру і овочів.
 • Перекус. Жменю арахісу, кефір.
 • Вечерю. Яловичина в апельсиновому соусі, нарізка з овочів.

Четвер:

 • Сніданок. Омлет з козячим сиром і шпинатом, сир.
 • Обід. Котлети з качки, капустяна запіканка.
 • Перекус. Шоколадний бісквіт на вершках і эритроле.
 • Вечерю. Перець фарширований.

П'ятниця:

 • Сніданок. Цвітна капуста і брокколі в клярі з сиром.
 • Обід. Запіканка з кольорової капустою і сиром, нарізка з овочів.
 • Перекус. Сир.
 • Вечерю. Сирний пиріг з шинкою.

Субота:

 • Сніданок. Омлет з козячим сиром і шпинатом.
 • Обід. Запечена курка, пюре з суміші різних капуст з сиром.
 • Перекус. Шоколадне печиво, кефір.
 • Вечерю. Курячий рулет, нарізка з овочів.

Неділя:

 • Сніданок. Яєчні роли.
 • Обід. Котлети з курки, нарізка з овочів.
 • Перекус. Чай на вершках, сирне печиво.
 • Вечерю. Курячі грудки в клярі, нарізка з огірків.

Тиждень 4

Понеділок:

 • Сніданок. Яєчна піца, жменю арахісу.
 • Обід. Сирна запіканка з беконом, швидкий салат з капусти.
 • Перекус. Лимонний пиріг з ожиною, кефір.
 • Вечерю. Тефтелі з бекону і моцарелли.

Вівторок:

 • Сніданок. Омлет з беконом, сир.
 • Обід. Запечена яловичина, капустяні котлети.
 • Перекус. Печінковий пиріг.
 • Вечерю. Яловичина в апельсиновому соусі, нарізка з овочів.

Середа:

 • Сніданок. Сирники, ряжанка.
 • Обід. Котлети з качки, капустяна запіканка.
 • Перекус. Жменю арахісу.
 • Вечерю. Курячий рулет, нарізка з овочів.

Четвер:

 • Сніданок. Сир зі сметаною і додаванням ягід.
 • Обід. Запечена яловичина, капустяні котлети.
 • Перекус. Жменя кеш'ю, кефір.
 • Вечерю. Фарширований перець.

П'ятниця:

 • Сніданок. Деруни по-американськи.
 • Обід. Сирна запіканка з беконом, нарізка з овочів.
 • Перекус. Кава на вершках, авокадо. Пропонуємо приготувати 3 смачні рецепти салату з авокадо.
 • Вечерю. Сир зі сметаною.

Субота:

 • Сніданок. Яєчні роли.
 • Обід. Сирна запіканка з беконом, швидкий салат з капусти.
 • Перекус. Шоколадний бісквіт, кефір.
 • Вечерю. Курячі грудки в клярі, нарізка з огірків.

Неділя:

 • Сніданок.Цвітна капуста і брокколі в клярі з сиром.
 • Обід. М'ясна піца з сиром, салат з сиру і овочів.
 • Перекус. Жменя мигдалю, варенець.
 • Вечерю. Овочеве рагу з трьох видів капусти з куркою.

Особливості дієти

Розглянемо кілька категорій людей, у яких перехід на кето має свої особливості. Почнемо, мабуть, з дітей.

Для дітей

Отже, дітей категорично заборонено переводити на кето будинку. Вони дуже легко йдуть в кетоацидоз, причому ці гойдалки можуть повторюватися кілька разів в день. Дітей переводять на кето строго за показаннями та у спеціалізованих клініках. На сьогоднішній день існує так званий кето-коло, куди беруть трьох дітей або п'ятьох дорослих і переводять на кетогенну дієту під контролем фахівців. В

Росії єдиний філія знаходиться в Тольятті р.

У центрі навчають батьків самим розраховувати меню для дитини і підбирати продукти. Десь п'ять днів вони знаходяться в клініці, потім їх переводять на дистанційне супровід.

Результати дітей, яких переводять на кето:

 • скорочення нападів епілепсії на 80%;
 • скорочення кількості препаратів, що приймаються з 5 до 1.

Для дітей до року передбачені спеціальні кето-суміші, але їх не виробляють в Росії, а ціна за кордоном складає порядку декількох десятків євро за банку в 300 р. В клініці беруть дітей для перекладу на кето з 1 року.

Особливості перекладу на кето дітей:

 • точний розрахунок меню до десятих часток;
 • прийоми їжі по годинах;
 • нічні перерви між прийомами їжі не більше 12 год.;
 • всім дітям призначають додатковий прийом вітаміну Д, лактату кальцію, цитрату калію, мультивітамінів, селену, магнію.

В даний момент вже більше 100 дітей пройшли в рамках клініки переклад кето-дієту.

Для літніх

Для перекладу літніх людей потрібно більш ретельний лікарський контроль за загальним станом в цілому, а також за показниками роботи органів і систем. Бажано не робити цього самостійно, а під наглядом фахівців, так як у більшості випадків в літньому віці вже є хронічні захворювання. Необхідно повне обстеження для оцінки протипоказань.

Перехід на кето в літньому віці має відбуватися чітко за показаннями.

Якщо немає можливості перейти на кето-дієту, то пропонуємо розглянути дієту і правила харчування для людей за 50.

Для вагітних

Вагітність не є абсолютним протипоказанням перекладу на дієту з-за можливих наслідків для матері та дитини. Можете почитати про дієти для вагітних і живленні по триместрах.

Для спортсменів

Є досвід переходу на кето спортсменів, для них передбачені додаткові вуглеводні завантаження, тобто циклічний або таргетный варіант дієти. Але доведеності про те, що це безпечно недостатньо. У будь-якому випадку це ризик для здоров'я.

Дослідження говорять, що кето-дієта підвищує вироблення тестостерону у спортсменів, які займаються бодібілдингом, порівняно зі звичайною низкоуглеводным харчуванням. Це пов'язано з зміною обміну холестерину, який бере участь у виробництві гормонів. Підвищення утворення тестостерону сприяє набору м'язової маси. Може бути і зворотна сторона цього процесу — поява себореї (підвищеної активності сальних залоз шкіри) і акне (в народі кажуть прищів).

Не рекомендується кето поєднувати з сушкою тіла, особливо на стадії переходу.

Так як організм втрачає в цей період багато води, а якщо ще й обмежити водний режим, то розвинеться зневоднення. Дієта і так передбачає активне спалювання жиру, тому яких-небудь додаткових дій для цього не потрібно.

Для досягнення пампінгу рекомендується робити вуглеводні завантаження, що передбачається циклічним або таргетным типом дієти. Відчуття розпирання м'язів можливо досягти тільки з включенням вуглеводів в дієту, які тягнуть за собою воду.

У цьому відео Денис Борисов, бодібілдер і засновник каналу Fit4Life дуже докладно розповість про кето дієту та її особливості.

Для вегетаріанців

Практики кажуть, що вегетаріанство не є причиною для відмови від кетоновой дієти, це можливо шляхом ретельного підбору продуктів. Але якщо мова про лактоововегетарианцах або їх ще називають вегани, то перехід буде скрутний через переважання в їх раціоні вуглеводів. Занадто мало дозволених продуктів залишається, щоб дотримуватися кето-харчування.

Рекомендуємо почитати наступні статті:
Найбільш популярні дієти 2018 року
Дієта Дюка — фаза Стабілізація: опис, правила
Дієта Дюка — фаза Консолідація або Закріплення: опис, меню, продукти
Дієта Дюка — фаза Атака

Кето-дієта при захворюваннях

Вже було сказано вище, що перехід на кето-дієту пацієнтів з деякими захворюваннями дають прекрасні результати, але є також недуги, при яких таке харчування неприйнятно.

При епілепсії

Кілька слів про епілепсії — так, дійсно скорочується кількість нападів, але ніхто поки не може пояснити чому це відбувається.

Фото: www.healthline.com

Хороші результати отримані у лікуванні епілепсії у дітей: скорочується кількість нападів, менше потрібно приймати препаратів.

Перехід на кето-харчування дає дітям-епілептикам можливість проявляти більшу соціальну активність. Якщо до дієти вони знаходилися із-за захворювання на домашньому навчанні, то після переходу на нове харчування у них з'являється можливість ходити в школу і більше спілкуватися з однолітками. Ефективна дієта також при епілепсії у дорослих, результати в цілому аналогічні дитячим.

У програмі "Про головне" Василь Гералов, лікар-невролог, доктор медичних наук, розповість про вплив кетогенної дієти на дітей які страждають на епілепсію.

При онкології

Відзначається скорочення розмірів злоякісних пухлин у пацієнтів, практикуючих кето. Дослідження проводилися з хворими високо злоякісними пухлинами, які схильні до швидкого зростання і раннього метастазування. Результат був отриманий відмінний, а саме скорочення розмірів пухлини вже на першому місяці кето-дієти.

При цукровому діабеті

Цукровий діабет буває двох типів першого і другого.

Відмінність між ними наступне:

 • перший тип виникає у дітей або у молодому віці, він пов'язаний з дефектом інсуліну або з його недостатністю. Коли мало виробляється інсуліну перехід на дієту буде погіршувати перебіг захворювання, так як вона ще більше буде гасити вироблення інсуліну, якого і без того не вистачає.
 • при другому типі діабету інсуліну свого достатньо і навіть більше, але тканини на нього не реагують. Перехід на кето-дієту в цьому випадку виправданий, але з-за високого ризику піти у кетоацидоз впровадження потрібно проводити тільки в супроводі фахівців (2).

Окремо потрібно сказати про тих пацієнтів, які для зниження цукру в крові приймають Метформін. Крім регулювання глікемії, він знижує всмоктування жирів, тому його прийом на кето-дієти може привести до рідкого стільця з-за не всосавшихся жирів.

Діабетикам на Метформине або потрібно міняти препарат і приступати до нового харчування, або від нього утриматися, так як зміна препарату вимагає спостереження і не завжди проходить гладко.

Крім кето - дієти при цукровому діабеті 2 типу застосовують дієту стіл 9, більш детальніше про неї читайте в цій статті.

При гіпотиреозі

При захворюваннях щитовидної залози, у тому числі при гіпотиреозі краще утриматися від модної дієти, так як туди включено багато зобогенных продуктів. Хоча є окремі випадки позитивного впливу на роботу щитовидної залози, але поки що питання потребує вивчення.

Фото: www.advancedfootanklewi.com

При панкреатиті

Якщо є хронічне запалення підшлункової залози (панкреатит), будь-які її структурні зміни, ферментативна недостатність — кето-дієта може погіршити ситуацію. Так як велика кількість жирів у харчуванні створює додаткове навантаження на орган від переходу краще утриматися.

Детальніше про дієту при панкреатиті.

При гастриті

Тут важко дати однозначну відповідь — можна або не можна дотримуватися кето-дієту. Потрібно дивитися як протікало захворювання до цього, часто були загострення, яка картина на ФГС та ін. При комплексній оцінці всіх цих факторів вирішується питання про дозвіл переходу на нове харчування.

Детальніше про дієту при гастриті шлунка.

При інсулінорезистентності

Провідним фактором зниження інсулінорезистентності є позбавлення від зайвої ваги. Кето-дієта сприяє зниженню інсулінорезистентності, при умови що буде йти вагу.

З кожним скинутим кілограмом поліпшується чутливість тканин до інсуліну і, як наслідок, засвоєння ними цукру, що веде до зниження його рівня в крові. Все це можна досягти і без кето-дієти.

Відео від практикуючого лікаря-дієтолога, акушера-гінеколога, спеціаліста з кетогенній дієті та інтервального голодування, Колесникової Марини Ігорівни. Вона розповість призводить кето-дієта до інсулінорезистентності.

При ожирінні

Варто лікувати ожиріння кето-дієтою тільки в дуже запущених випадках, коли вага більше 100 кг, виражена харчова залежність, а традиційні більш прості способи зниження ваги не працюють. А також при поєднанні ожиріння і булімії, якщо немає інших психічних порушень.

Фото: www.strengthsensei.com

При глиобластоме

Глиобластома — злоякісне новоутворення головного мозку, як і при інших пухлинах з швидким зростанням застосування кето-дієти виправдано.

Побічні ефекти

Із побічних ефектів можуть бути:

 • запори;
 • рідкий стілець;
 • сухість шкіри;
 • набряки;
 • важкість у правому підребер'ї;
 • порушення травлення.

З запорами можна боротися вживаючи всі овочі в сирому вигляді, а також додатково беручи цитрат магнію. Щоб уникнути проблем з печінкою, підшлунковою залозою, порушення травлення на самому старті потрібно допомогти своєму організму увійти в кетоз. Вона полягає в прийомі БАД для підтримки печінки, ферментних препаратів. Останні також допоможуть уникнути рідкого стільця, який виникає з-за незасвоєного жиру.

Набряки зазвичай провокуються зривами, коли відразу багато з'їсти вуглеводів. Тому «зриватися» краще на невеликі порції, або виходити з кетозу і повертатися до звичайного харчування.

Вихід з дієти

Бажано поступово збільшувати кількість вуглеводів в харчуванні, щоб уникнути набряків. Це також важливо для збереження свого результату за вагою. Крім того, потрібно дотримуватися тієї ж калорійності, яка була до зміни харчування, це позбавить від повернення скинутих кг

Результати і відгуки

Говорять про модної дієти багато і можна почути різні думки. Хтось вийшов з неї з-за погіршення самопочуття, у кого-то перестає йти вагу, а деякі досягають хороших результатів по зниженню ваги: мінус 10 і більше кг приблизно за півроку.

Ось що кажуть люди, що знаходяться на дієті третій тиждень:

“Стан на кето мене більше, ніж просто влаштовує:) Розум ясний, купа сил, витривалість підвищилася, сон міцний і т. д. Скільки я дієт перепробувала, це найкраще на даний момент, причому більше спосіб життя, ніж дієта.

Відчуття, коли в кетозі теж цікаві. Особливо смакові.

На кето з 6 червня. За перший тиждень дуууже добре зійшли набряки. На сьогоднішній день результати:

Вага: 58.800 - 52.700

ВІД: 74-70

ПРО: 109-106

Про під стегнами: 99-96". (Результати по вазі вказані за повних 2 тижні).

“Привіт. Загалом, ми разом з дружиною близько місяця вже живемо на кетонах, плюс інтервальне голодування. Мета — загальне оздоровлення, а для дружини і схуднення.

Пару днів трусило. Тепер загальне самопочуття набагато краще. Пройшли головні болі, які раніше хоч раз в тиждень, так виникали.

Мінус в тому, що з часом раціон все-таки приїдається. А кокосова борошно — це дорого і складно купити".

Пропонуємо подивитися відео відгук від Олени Фазлеевой, яка розповість про свої результати за 2,5 місяці.

Відгуки лікарів

В основному новинка сприймається фахівцями насторожено, з-за хворобливого переходу в стан кетозу, швидкої втрати ваги на старті, а це вкрай небажано для схуднення. Крім того, можлива поява проблем з різними органами: печінкою, підшлунковою залозою, нирками.

Тому, якщо до дієти були якісь захворювання краще утриматися від переходу. Крім того, якщо вже і говорити про результати по зниженню ваги, то вони мало чим відрізняються в цілому від схуднення на раціональному харчуванні.

На думку лікарів, дієта ще потребує наукового вивчення, залишаються відкритими багато питань.

Рецепти

Розглянемо деякі рецепти страв, які ви можете приготувати під час кето - дієти.

Суп-пюре з цвітної капусти

Інгредієнти:
 • цвітна капуста 300 г,
 • чверть склянки сметани,
 • 3 ст. л. жирних вершків та вершкового масла,
 • сир,
 • зелений лук,
 • зубчик часнику.
Приготування:

У каструлю налийте трохи води, щоб закривала дно. Капусту розділите на суцвіття, покласти в каструлю, поваріть 5 хвилин. Потім складіть всі інгредієнти в чашу блендера, подрібніть до пюре. У готовий суп видавіть часник, посипте зеленою цибулею, додайте сіль, перець, тертий сир.

Десерт: мигдальне печиво

Інгредієнти:
 • 300 г мигдальної муки,
 • 150 г эритрола,
 • 1 яйце,
 • 50 г вершкового масла,
 • подрібнені імбир,
 • гвоздика,
 • кориця на кінчику чайної ложки,
 • щіпка солі,
 • ваніль.
Приготування:

Змішайте в одній мисці борошно, эритрит, спеції, в іншій — розітріть яйце з вершковим маслом і ваніллю. Змішайте вміст обох мисок, повинно вийти розсипчасте тісто. Викладіть тісто столовою ложкою у форму для печива, придавлюючи злегка зверху руками. Випікайте в розігрітій духовці 10-15 хвилин.

Кето-каша до сніданку

Інгредієнти:
 • 2 ст. л. кокосової борошна,
 • 3 ст. л. лляної борошна,
 • 3 ст. л. білкового порошку,
 • 1,5 ст. мигдального молока,
 • цукрозамінник за смаком.

Фото: www.bbcgoodfood.com

Приготування:

Змішайте 2 види борошна, білковий порошок з мигдальним молоком, варіть на невеликому вогні. Як каша почне густіти, додайте цукрозамінник.

Соус із сиром і артишоками

Інгредієнти:
 • півсклянки курячого бульйону,
 • півсклянки майонезу,
 • півсклянки сметани,
 • 200 г вершкового сиру,
 • по 350 г швейцарського сиру Пармезану,
 • 1 ч. л. цибульного порошку,
 • кілька зубчиків часнику,
 • 300 г шпинату,
 • 400 г артишоків.

Фото: www.platingsandpairings.com

Приготування:

Інгредієнти, крім Пармезану і швейцарського сиру, помістіть в каструлю. Нагрійте 4 хвилини в режимі скороварки. Потім додайте решту сири в натертому вигляді, перемішайте. Соус подавати потрібно відразу. У нього можна занурювати, наприклад, шматочки м'яса.

Гострий суп з ковбаси

Інгредієнти:
 • 600 г гострої ковбаси,
 • 500 г яловичини,
 • 300 г шпинату,
 • кілька зубчиків часнику,
 • половинка ріпчастої цибулі,
 • 2 середніх болгарських перцю,
 • по 2 ч. л. чилі і кмину,
 • 1 ч. л. італійської приправи,
 • 1 ст. помідорів черрі.

Фото: easyketolifestyle.com

Приготування:

Обсмажте ковбасу з цибулею, додайте яловичину, овочі, в останню чергу шпинат. Варіть 3 год, потім залиште нудитися ще 2 ч.

Пропонуємо переглянути добірку рецептів дієтичних страв, з яких ви можете вибрати страви для цієї дієти.

Резюме

Думка экспертаТатьяна Сергіївна РябиноваВрач-терапевт, дієтолог з досвідом практики більше 2 років, автор 4 шкіл здоров'я, 2 діагностичних тестів, більше 30 задоволених клієнтів.А тепер вирок: дієта подає великі надії в лікуванні серйозних захворювань (2, 3, 4, 5), але застосування її в буденному житті дуже ризиковано і недоцільно, якщо для цього немає вагомих підстав. Перш ніж приступити до дієти потрібно ретельно зважити всі за і проти, чи варто ставити на своє здоров'я такі серйозні експерименти.

Читай також: