Дієта Малишевої

Дієта Малишевої являє собою комплекс рекомендацій, за допомогою яких без шкоди для здоров'я можна знизити вагу.

Це можливо завдяки наявності декількох ключових особливостей, які спрямовані на зниження ваги без створення дефіциту поживних речовин, вітамінів і мінералів в раціоні харчування. Простіше кажучи – вам не доведеться мучити себе голодуванням, ви будете смачно їсти 4 рази на день.

Дієта Малишевої може використовуватися для схуднення, для підтримки ваги і профілактики ожиріння.

Автор статьиКривогуз Ігор МихайловичМагистр медицини, сімейний лікар, р. СумыНаписано статей12

Основні принципи дієти

Всі дієтичні рекомендації засновані на кількох важливих принципах.

Запобігання голодування – бажання схуднути може викликати жорстку відмову від їжі, людина починає свідомо протягом короткого періоду часу суттєво зменшувати кількість прийнятої їжі (голодування). Це призводить до зворотної реакції, нервова система створює «накопичувальну домінанту», метою якої є створення запасів поживних речовин в жировій тканині в умовах розпочатого голодування. Відбувається істотне зниження інтенсивності перебігу обміну речовин із збільшенням об'єму жирової тканини.

Тому правильне виконання дієти Малишевої передбачає запобігання «голодного стресу», раціон і режим харчування встановлюються так, щоб організм отримував всі необхідні продукти харчування рівномірно, але в меншій кількості . Також в раціон харчування включається невелика кількість солодощів, які необхідні для нормальної функціональної активності головного мозку. Невелика кількість цукру зводить нанівець вираженість психологічного дискомфорту. Це дає можливість застосовувати дієтичні рекомендації протягом тривалого періоду часу.

Підрахунок калорій – кожний продукт харчування має певну енергетичну цінність, яка виражається в ккал (кілокалоріях). Чим більше вміст жиру і вуглеводів в раціоні, тим вище енергетична цінність їжі , що призводить до скупчення «надлишків калорій» в жировій тканині. Для цього раціон харчування при використанні дієти Малишевої складається з обов'язковим зменшенням вмісту висококалорійних вуглеводів (хлібобулочні вироби, цукор), жирів (тваринні жири), алкоголю, а також кухонної солі (надлишок хлориду натрію стимулює затримку рідини в організмі, розвиток набряків тканин, що сприяє порушенню метаболізму в них). Для людей з малорухливим способом життя добова енергетична цінність їжі не повинна перевищувати 1200 ккал.

Ретельне пережовування їжі – процес травлення починається у харчовій порожнини. При ретельному пережовуванні ферменти слини (амілаза) починають розщеплювати складні органічні молекули. Це сприяє зниженню фізіологічного навантаження на шлунок та інші органи травної системи, більш повному засвоєнню харчових інгредієнтів, а також запобігає розвиток бродильних і гнильних процесів в кишечнику. Люди, які харчуються «на ходу», погано пережовують і швидко ковтають їжу, більшою мірою схильні до повноти. У них частіше розвиваються хронічні патологічні процеси в органах системи травлення, а також серцево-судинні захворювання, включаючи атеросклероз і гіпертонічну хворобу.

Достатня кількість рідини – відчуття спраги може помилково сприйматися структурами центральної нервової системи людиною як голод. Це призводить до збільшення частоти прийомів їжі і набору ваги. Основоположним принципом дієти Малишевої є вживання 8-10 стаканів чистої води в день. Пити воду рекомендується після пробудження (прохолодна вода «вмиває» шлунок, стимулює роботу залоз, сприяє оздоровленню всіх структур системи травлення), за 30 хвилин до прийому їжі (знижується почуття голоду, швидше настає насичення) і через 1,5 години після їжі. Також рекомендується вживати несолодкий зелений чай (зазвичай 1 чашка за 1-1,5 години до обіду), який сприяє нормалізації обміну речовин, а також трохи знижує апетит.

Зменшення кількості легко засвоюваних (швидких) вуглеводів у раціоні харчування (цукор) – вуглеводи в організмі людини є основним «постачальником» енергії. Вони розщеплюються в клітинах до кінцевих продуктів розпаду води і вуглекислого газу. У результаті виділяється енергія, яка витрачається на потреби життєдіяльності. Наявність енергетичного надлишку призводить до «запасанию калорій» у вигляді жирової тканини. Обмін жирів і вуглеводів має тісний взаємозв'язок. Розщеплення які надійшли з їжею жирів для отримання енергії може відбуватися тільки в присутності вуглеводів («жири згоряють у полум'ї вуглеводів»).

Обмеження жирів і солі – в першу чергу виключаються жири тваринного походження, які володіють високою калорійністю, а їх розщеплення супроводжується звільненням значної кількості енергії. Сіль притягує воду, тому її надлишок в організмі призводить до затримки рідини, набряку тканин і порушення метаболізму в них.

Достатня кількість білка – рекомендується вживати пісне м'ясо (курка, кролик, яловичина), рибу, а також нежирні молочні продукти. Білки є основним синтетичним матеріалом для клітин і тканин організму. При їх недоліку розвивається м'язова дистрофія (різке зменшення об'єму м'язів з порушенням обміну речовин у них), різна патологія системи крові та червоного кісткового мозку, включаючи дефіцитні анемії. Для засвоювання білка потрібна більша кількість енергії, яка черпається» з жирової тканини.

Розвантажувальні дні 1 раз в тиждень – розвантажувальний день передбачає різке обмеження калорійності їжі, яке досягається за рахунок тільки одного виду продуктів харчування (гречана, рисова дієта). Різке обмеження надходження енергії в організм людини протягом невеликого проміжку часу ( розвантажувальний дієта не повинна тривати більше одного дня, вона організовується не частіше 1-го разу на тиждень ) сприяє стимуляції процесу «спалювання» жирів в організмі.

Позитивний настрій – доктор і популярна телеведуча Олена Малишева впевнена, що включення даного принципу однаково корисно для виконання будь-яких дієтичних або терапевтичних рекомендацій. Позитивний психологічний настрій сприяє збільшенню кількості біологічно активних нейромедіаторів в структурах головного мозку, які називаються «гормони щастя» (ендорфіни, енкефаліни). Вони сприяють зменшенню апетиту, а також покращують обмін речовин в організмі.

Без дотримання всіх основоположних принципів дієти Малишевої досягнення необхідних результатів істотно ускладнюється.

У більшості людей ім'я Олена Малишева асоціюється з ведучою передачі «Жити здорово». Мало хто знає, що вона є доктором медичних наук, завідувачу кафедри кардіології (галузь медицини, яка займається діагностикою, лікуванням та профілактикою серцево-судинних захворювань).

Як почати

Для досягнення необхідного довготривалого ефекту дієта Малишевої передбачає обов'язкову зміну режиму і продуктів харчування:

 • Поступове зміна харчової поведінки і звичок – у цій справі важливо поступове виключення заборонених продуктів харчування з раціону. Це не можна робити різко, щоб не викликати значного психологічного дискомфорту. Приміром, від цукерок можна відмовлятися не відразу, їх поступово замінюють сухофруктами. Також рекомендується всі заборонені продукти харчування вживати тільки в першій половині дня (до 12 годин дня) і потім поступово їх виключати з раціону.
 • Застосування щоденника, куди слід вносити всі дані про уживаних у їжу продуктах харчування. Подальший аналіз записів дасть можливість проаналізувати звички і сформувати відповідну харчову поведінку. У щоденник також вноситься час їжі на стадії планування. Це допоможе уникнути негативної моделі поведінки, такий як «перекушування на ходу».
 • Складання списку продуктів – дієта Малишевої повинна приносити радість не тільки після досягнення результатів. Позитивні емоції можливі вже на стадії включення дієтичних рекомендацій. Для цього слід скласти список улюблених дозволених продуктів харчування, вживання яких приносить задоволення. Якщо людина не любить гречки, то продукт харчування краще не включати. Список обов'язково потрібно використовувати перед приготуванням страв, це дасть можливість уникнути спокуси приготувати пельмені або смажену картоплю.
 • Зміна способу приготування їжі – правильне виконання дієтичних рекомендацій включає не тільки список дозволених продуктів харчування, але також їх правильне приготування (наприклад відвареної картопля має енергетичною цінністю 70 ккал, а смажений – 300 ккал). Для отримання максимальної користі продукти харчування слід варити на воді, готувати на пару або тушкувати.

Виконання рекомендацій дозволить швидко розпочати застосування дієти Малишевої з мінімізацією психологічного дискомфорту. Це дасть можливість довгостроково виконувати рекомендації, а також знаходити задоволення в здоровому способі життя.

Дієта Малишевої для здорових людей

Для полегшення виконання рекомендацій дієта Малишевої включає спеціальні харчові набори. Вони мають відмінності і призначені для декількох категорій людей:

 • Здорові чоловіки або жінки.
 • Люди з гіпертонічною хворобою, зокрема на тлі атеросклерозу.

Також вони мають різний обсяг (набір для місяці і на тиждень), розвантажувальні дні (рисовий або гречаний). Окремо виділяються набори для зниження ваги і подальшого підтримання його на відповідному досягнутому рівні. Основною особливістю є енергетична цінність наборів, яка залежить від показань для використання. В комплект входить 4 прийому їжі і розвантажувальний день:

 • Сніданок – вівсянка, фруктові батончики, омлет з яєць.
 • Обід – страва з включенням нежирного м'яса, круп, яєць, сиру.
 • Десерт – фрукти, сухофрукти, кисломолочні продукти. Можна вживати у вигляді дієтичних десертів.
 • Вечеря – страва з включенням риби, нежирного м'яса, грибів, твердого сиру.
 • Розвантажувальний день – тільки рис або гречка (докладніше про розвантажувальних днях на гречці).

Для жінок і чоловіків

Дієтичні набори для чоловіків і жінок мають певні відмінності, які можна відобразити в таблиці:

Показник Набір для чоловіків Набір для жінок
Калорійність, ккал 1000 800
Розвантажувальні дні Так, 1 раз в тиждень, рис або гречка Так, 1 раз в тиждень, рис або гречка
Особливості меню Забезпечення в достатній кількості організму чоловіки повноцінними білками у складі нежирного дієтичного м'яса, допускається невелика кількість тваринних жирів. Переважання в раціоні рослинної їжі, менша кількість м'яса, риби, каші з круп.

Для забезпечення нормальної життєдіяльності чоловічого організму потрібна більша кількість енергії, тому набір для схуднення має енергетичною цінністю 1000 ккал. До складу включаються продукти харчування, багаті тваринними білками, які містять в собі достатню кількість незамінних амінокислот.

Для схуднення і підтримки ваги

Для схуднення і підтримки ваги на досягнутому рівні виділяється кілька готових наборів дієти Малишевої, які відрізняються по енергетичній цінності:

 • 800 ккал – набір призначений для схуднення у жінок.
 • 1000 ккал – набір призначений для схуднення у чоловіків або підтримання досягнутого ваги у жінок.
 • 1200 ккал – дієта використовується для підтримки ваги чоловіків або жінок, що займаються фітнесом.

Кожен набір продуктів харчування містить рисові або гречані розвантажувальні дні. Види меню в наборах відрізняються за наявності готових страв. Стосовно добової енергетичної цінності, а також за складом основних інгредієнтів (загальна кількість білків, жирів, вуглеводів) вони практично однакові.

Харчування при хворобах

Порушення метаболізму, схильність до підвищеного вазі є основними причинними факторами, які призводять до розвитку серцево-судинної патології. При підвищенні рівня холестерину в крові розвивається патологічний стан, який називається атеросклероз.

Відбувається відкладання з'єднання в стінках артеріальних судин з формуванням специфічних атеросклеротичних блях, які зменшують просвіт артерій, викликають погіршення струму крові. В результаті розвивається гіпертонічна хвороба (підвищення рівня системного артеріального тиску).

У разі пошкодження покришки атеросклеротичної бляшки формуються тромби, які стають причиною розвитку серцево-судинної катастрофи (інфаркт міокарда, інсульт головного мозку).

Для зниження маси тіла, а також для зменшення концентрації холестерину (для цих цілей існує окрема система живлення) в крові та ймовірності розвитку ускладнень, була розроблена дієта при гіпертонічній хворобі і атеросклерозі, вона має ряд основних особливостей:

 1. Зниження калорійності продуктів харчування за рахунок обмеження вуглеводів.
 2. Зменшення надходження холестерину в організм, так як в раціоні істотно обмежуються тваринні жири.
 3. Підвищення рівня продуктів рослинного походження.
 4. Забезпечення достатнього надходження повноцінних білків, що містять у своєму складі незамінні амінокислоти.
 5. Організація розвантажувальних днів, які включають переважне вживання тільки рису або гречки.

Всі особливості раціонального харчування для чоловіків і жінок були враховані при створенні відповідних дієтичних наборів.

Для жінок і чоловіків

В залежності від статі для людей з гіпертонічною хворобою набори дієти Малишевої мають певні відмінності та особливості, які відображені в таблиці:

Показник Набори для чоловіків Набори для жінок
Калорійність, ккал 1000 800
Наявність розвантажувальних днів Так, 1 раз в тиждень, рис або гречка Так, 1 раз в тиждень, рис або гречка
Особливості меню Допускається невелика кількість тваринного жиру, обов'язково включається достатню кількість пісного м'яса Істотне обмеження кількості жиру тваринного походження, перевага віддається рослинній їжі.

У чоловічому організмі метаболізм протікає більш інтенсивно, тому допускається збільшення енергетичної цінності їжі до 1000 ккал.

Для зниження і підтримки ваги

Основною відмінністю наборів Малишевої для зниження маси тіла, її підтримання на постійному рівні є добова калорійність. Для чоловіків вона становить 1200 ккал, а для жінок – 1000 ккал.

У меню переважає рослинна їжа, крупи (вівсянка, гречка, рис), нежирне м'ясо, риба та молочні продукти. Істотно обмежується тваринний жир, допускається невелику кількість рослинної олії, переважно у складі овочевих салатів.

Різні види меню по калорійності і основних інгредієнтів практично не мають відмінностей. Вони розрізняються переважно за приготовленим стравам. В наборі для чоловіків додано другий сніданок, який має маркування фіолетового кольору.

Меню на тиждень

День 1

Сніданок:

 • Мюслі з курагою та горіхами
 • Чай/кава

Перекус:

 • 1 яблуко
 • 100 грам сиру

Обід:

 • Філе хека на пару
 • Рис відварний
 • Салат з свіжої капусти

Перекус:

 • Йогурт з ягодами

Вечеря:

 • Куряче філе відварне
 • Гречка

День 2

Сніданок:

 • Пластівці вівсяні 7 злаків з чорносливом
 • Чай/кава

Перекус:

 • Жменя сухофруктів
 • Йогурт

Обід:

 • Спагетті з м'ясом курчати
 • Салат з огірків

Перекус:

 • Банан

Вечеря:

 • Лосось запечений з овочами

День 3

Сніданок:

 • Вівсяна каша з горіхами
 • Чай/кава

Перекус:

 • 1 яблуко
 • 100 грам сиру

Обід:

 • Котлети з яловичини на пару
 • Тушковані овочі

Перекус:

 • Сир з ягодами

Вечеря:

 • Відварна квасоля
 • Свіжі овочі

День 4:

Сніданок:

 • Каша вівсяна на воді
 • 1 яблуко
 • Чай/кава

Перекус:

 • Стакан кефіру
 • 30 грам горіхів і сухофруктів

Обід:

 • Куряче філе відварне
 • Гречка або рис
 • Салат з помідорів і огірків

Перекус:

 • Банан

Вечеря:

 • Рибна котлета
 • Салат з свіжої капусти

День 5:

Сніданок:

 • Омлет з помідорами
 • Чай/кава
 • 1 яблуко

Перекус:

 • Йогурт

Обід:

 • Каша гречана з грибами та цибулею

Перекус:

 • 30 грам горіхів і сухофруктів

Вечеря:

 • Курячі котлети з сиром
 • Тушковані овочі

День 6:

Сніданок:

 • Мюслі з цукатами і насінням
 • Чай/кава

Перекус:

 • 100 грам сиру
 • 30 грам сухофруктів

Обід:

 • Запечене куряче філе
 • Запечені овочі

Перекус:

 • 1 яблуко

Вечеря:

 • Відварна куряча грудка
 • Пюре з брокколі

День 7

Розвантажувальний день (рис або гречка)

Рецепти

Каша гречана з грибами та цибулею

Інгредієнти:

 • Гречана крупа – 50 грам
 • Вода – 100 грам
 • Гриби печериці – 100 грам
 • Цибуля ріпчаста – 1 штука

Залити гречану крупу водою і відварити.

Обсмажити на краплі олії цибулю до золотистого кольору. Додати шампіньйони. Тушкувати до готовності грибів. Додати гречану крупу. Тушкувати ще 10 хвилин

Загальна енергетична цінність на порцію 200 грам: 142 ккал, Білки: 7,9 г, Жири: 1,9 г, Вуглеводи: 24,5 г

Лосось запечений з овочами

Інгредієнти:

 • Лосось – 500 грам
 • Перець болгарський – 200 грам
 • Морква – 200 грам
 • Цукіні – 200 грам
 • Оливкова масло – 10 грам
 • Сіль, перець – за смаком

На деко застелити фольгою і змастити оливковою олією. Першим шаром викласти моркву, порізану кубиками, або на крупній тертці. Далі – нарізаний соломкою болгарський перець. Наступний шар – цукіні, порізані кружальцями. Зверху – стейки з лосося. За смаком можна посолити і поперчити.

Випікати на 180 градусів близько 30-40 хвилин.

Загальна енергетична цінність на порцію 200 грам: 171 ккал, Білки: 19,3 г, Жири: 7,6 г, Вуглеводи: 5,5 г

Котлети курячі з сиром

Інгредієнти:

 • Філе куряче – 350 грам
 • Стегно куряче – 350 грам
 • Гомілка куряча – 350 грам
 • Цибуля ріпчаста – 100 грам
 • Часник – 1 зубчик
 • Яйце куряче – 1 штука
 • Сир 1% – 150 грам

М'ясо і цибулю пропустити через м'ясорубку, додати яйце, сир, подрібнений часник. За смаком додати сіль, перець. Смажити на сковороді, змащеній 1 краплею олії до готовності

Загальна енергетична цінність на порцію 200 грам: 271 ккал, Білки: 36,4 г, Жири: 12,6 г, Вуглеводи: 2,1 м

Вівсяна каша з горіхами

Інгредієнти:

 • Пластівці вівсяні Геркулес – 50 грам
 • Вода – 100 грам
 • Горіхи кешью – 20 грам

Відварити вівсяні пластівці. Подрібнити горіхи і додати їх у готову кашу.

Загальна енергетична цінність на порцію 170 грам: 296 ккал, Білки: 9,9 г, Жири: 12,8 г, Вуглеводи: 35г

Курка з кабачками

Інгредієнти:

 • Куряче філе – 500 грам
 • Кабачок – 300 грам
 • Сир голландський – 200 грам
 • Йогурт 2% – 100 грам

Куряче філе і кабачки нарізати кубиками. Додати йогурт, а також сіль, перець за смаком. Залишити на 30 хвилин маринуватися. Після чого випікати при 180 градусів 30 хвилин. Після цього засипати тертим сиром і запікати ще 10 хвилин.

Загальна енергетична цінність на порцію 200 грам: 252 ккал, Білки: 31,6 г, Жири: 11,3 г, Вуглеводи: 3,6 м

Готові набори їжі

Дієта Малишевої являє собою готові набори для їжі, які підібрані на різні періоди часу. Широке поширення отримали набори, що включають продукти харчування та страви з них на 1 місяць з урахуванням розвантажувальних днів. Виділяється кілька особливостей таких наборів, про які варто знати:

 • Набори містять у собі готову їжу, призначену на 4 приймання – сніданок, ланч, десерт і вечерю. Вони включають приготовані страви з дозволених продуктів харчування. У кожному наборі підрахована калорійність, співвідношення всіх інгредієнтів (білки, жири, вуглеводи, вітаміни і мінеральні солі).
 • В кожен набір включений загальний план харчування для здорових чоловіків і жінок, що бажають схуднути, а також для осіб, які страждають гіпертонічною хворобою.
 • Всі страви вже приготовлені за спеціальним рецептом, вони поставляються в замороженому вигляді, тому зберігають смакові якості і складу. Перед вживанням досить розігріти.
 • Набори повинні правильно зберігатися. Сніданки являють собою вівсяні пластівці, батончики з додаванням фруктів та зерна. Вони можуть зберігатися при кімнатній температурі, для приготування їх заливають окропом або нежирним молоком. Сніданки, включають яєчний омлет, обіди, вечері і десерти обов'язково повинні зберігатися в морозильній камері. Перед вживанням їх витягують і розігрівають (можна в мікрохвильовій печі).
 • Середня вартість набору на 1 місяць порівнянна з покупкою звичайних продуктів харчування для забезпечення якісного меню (можна порахувати, скільки коштує звичайне харчування). Вона варіюється в межах 15000 зростав. рублів (станом на 2018 рік).

Для зручності в наборі кожен прийом має кольорове маркування, а саме сніданок – зелений колір, обід – жовте фарбування, десерт – синій колір, а вечеря – червоний колір. Набір для розвантажувального дня має маркування рожевого кольору.

Всі особливості готового набору дієти Малишевої дозволяють ефективно дотримуватися всіх рекомендацій без дискомфорту для людини.

Експрес-дієта Малишевої на 7 днів

Експрес-дієта на сім днів являє собою набір продуктів харчування, які включають:

 • Сніданок – гречана, рисова, вівсяна каша або яєчний омлет з кольоровою капустою.
 • Обід – феттучи з м'ясом курчати, гречана каша з грибочками і цибулею, печінка по-строгановськи з картопляним пюре або філе кети з пропаренным рисом босто.
 • Десерт – фундук і мигдаль з сухофруктами, батончик з цільного зерна з журавлиною, фруктовий батончик з абрикосом або кешью і арахіс з родзинками.
 • Вечеря – жюльєн з м'яса курчати, гарбузовий крем-суп по-англійськи, білокачанна капуста тушкована з грибами, грибний крем-суп по-фламандські, суп-локшина з куркою і петрушкою.
 • Розвантажувальний день – рисова каша.

Експрес-дієта відрізняється тим, що містить набір лише на 7 днів. Її не треба замовляти, набори продаються в торгових центрах міста Москви, а саме ТРЦ Райкін плаза і Азовський. Середня ціна набору знаходиться в межах 4000 рублів.

Вихід з дієти

На тлі застосування дієти Малишевої відбувається перебудова організму людини на новий метаболізм в умовах зниження енергетичної цінності їжі та її складу. Тому якщо різко припинити виконання основних рекомендацій, існує ризик досить швидкого набору ваги.

Вихід з дієти передбачає поступове розширення раціону харчування та збільшення добової енергетичної цінності їжі. Для цього рекомендується використовувати набори для підтримки ваги, які включають окремі види для чоловіків і жінок.

Плюси і мінуси дієти

Олена Малишева є не тільки популярним телеведучим. Вона має докторський науковий ступінь в області кардіологія та дієтології. Всі набори авторської дієти були складені з урахуванням фізіологічних і метаболічних особливостей організму людини, тому вони мають кілька суттєвих переваг:

 • Збалансованість – суворо підібраний склад та енергетична цінність готових страв дають можливість поступово знижувати вагу без шкоди для здоров'я.
 • Зручність – все набори являють собою готові страви, які були підібрані з обов'язковим урахуванням калорійності і співвідношення основних інгредієнтів. Це дає можливість для комфортного виконання дієтичних рекомендацій. Досить тільки купити набір на 1 місяць, а необхідність розрахунків калорійності їжі, складання списку страв відпадає.
 • Істотне зниження функціонального навантаження на всі структури і органи системи травлення, що є додатковим фактором оздоровлення людини.
 • Економія часу – важливий плюс для зайнятих людей, яким просто ніколи «думати» про те, що сьогодні поїсти. Досить з морозильної камери взяти готові продукти харчування і розігріти їх.
 • Ефективність – вже протягом невеликого проміжку часу помітно поліпшується загальний стан людини, а також знижується маса тіла.
 • Відносно невелика ціна – використання дієти Малишевої практично не відрізняється від покупки продуктів харчування або прийому їжі в закладах громадського харчування.

Перед використанням дієти Малишевої слід враховувати один істотний недолік. Всі приготовлені страви наборів зберігаються в умовах заморожування, що може призводити до зменшення кількості деяких вітамінів (вітаміни є органічними сполуками, які можуть швидко руйнуватися внаслідок перепаду температур, а також впливу на них інших сполук).

Деякі автори недоліком дієти Малишевої вважають відносну одноманітність раціону. При цьому істотно знижується навантаження на кишечник і залози системи травлення, тому це можна віднести до переваг.

Книга про дієту Малишевої

Теоретичні основи раціонального харчування і практичні рекомендації знайшли відображення в однойменній книзі «Дієта Олени Малишевої». Вона на сьогоднішній день отримала широку популярність.

Видання містить кілька розділів:

 • Три секрети стрункої фігури – розділ містить інформацію про теоретичні основи правильного зниження ваги і корекції фігури, в ньому розкривається суть дієти.
 • Конструктор харчування – практична частина книги, яка містить основні рекомендації щодо раціонального харчування для схуднення.
 • Конструктор фігури – розділ зібрав рекомендації різних фізичних вправ, які дають можливість проводити корекцію частин тіла (прибрати живіт, зменшити стегна). Вправи для 10-хвилинної зарядки.
 • Розділ худнемо швидко – включені основні популярні схеми швидкого зниження маси тіла.

Книга добре оформлена і має зрозумілими ілюстраціями, на кінець 2018 року у продажу є книги 2015 і 2016 року видання. Ми вже вивчили відгуки про книгу і даємо вам невелику вибірку. Відгуки в основному позитивні, середній рейтинг від 4 до 5, книга в магазинах знаходиться в розряді бестселерів (що й не дивно, враховуючи популярність самої Олени Малишевої).

Що людям подобається в книзі:

 • Слушні короткі поради зрозумілою мовою.
 • Прості рецепти.
 • Конструктор дієти для тих, хто не любить рахувати калорії.
 • Барвисті картинки (хоча, деякі їх відносять і до мінусів, мовляв, занадто яскраві).
 • Ця книга – непоганий подарунок.

Що не подобається людям у книзі:

 • Досить висока вартість друкованого видання, яка знаходиться в межах 1500 рублів (але можна знайти зі знижкою за 1000 рублів).
 • Мало вправ в конструкторі фігури.
 • Багато сторінок про успіх інших людей (хоча це важлива мотиваційна складова, яка може бути кому-то вкрай важлива, а когось дратувати).

Результати і відгуки схудлих

Олена, 45 років. Пробувала різні дієти, включаючи «кремлівську» (читайте детальніше про Кремлівській дієті). Найприкріше було те, що після досягнення деякого результату після припинення використання дієтичних рекомендацій вага дуже швидко збільшувався. Вирішила спробувати дієту Малишевої. Її легко застосовувати, страви смачні. Але найбільше в ній сподобалася економія часу, так як просто не треба думати про те, що і коли їсти.

Ірина, 52 роки. Я працюю медсестрою, тому трохи орієнтуюся в фізіології. Саме мені складно було вибрати рекомендації для схуднення, так щоб не нашкодити здоров'ю. У дієті мене привабило те, що в ній немає швидкого зниження маси тіла. Це означає, що вона фізіологічна. Протягом декількох місяців побачила конкретний результат у дзеркалі, схудла на 5 кг. Зараз купую дієту для підтримування маси тіла.

Ольга, 49 років. Страждаю гіпертонічною хворобою протягом 5 років. Не скажу, що я повна, але у мене визначили підвищення рівня холестерину, тому я вирішила спробувати застосування дієти Малишевої. Після періоду часу більше півроку після початку використання рекомендацій я відчула істотне поліпшення самопочуття, зниження ваги на 10 кг, а лікуючий лікар зменшив дозування гіпотензивних препаратів від тиску. У майбутньому сподіваюся, що взагалі ліків не треба буде приймати.

Відгуки лікарів

Дієта Малишевої має під собою чітке фізіологічне обґрунтування, яке пояснюється особливостями метаболізму різних людей. Основним плюсом є відсутність стресу для організму.

Маса тіла знижується протягом відносно тривалого періоду часу. Виконання дієтичних рекомендацій чинить сприятливий вплив на стан травної та серцево-судинної системи.

Для всіх типів дієтичних наборів добре прорахована добова калорійність для зниження маси тіла, її підтримання на одному рівні. Щоб отримати більш швидкий результат виконання дієтичних рекомендується комбінувати з підвищенням рухової активності.

Вранці бажано робити зарядку, а також в перебігу дня здійснювати не менше однієї прогулянки пішки на свіжому повітрі.

Дієта Малишевої отримала широку популярність і популярність. Хороший ефект і сприятливий вплив на здоров'я людини пов'язані з тим, що основні принципи були розроблені медичним фахівцем, доктором наук в області кардіології та дієтології.

Всі рекомендації можна виконувати в домашніх умовах. Для економії часу і гарантованого отримання результатів рекомендується використовувати готові набори страв, які можна зберігати в морозилці.

Рекомендуємо прочитати наступні статті:
Дієта П'єра Дюкана - правила, опис усіх стадій і результати
Всі секрети Дієти Аткінса
Автор статьиКривогуз Ігор МихайловичМагистр медицини, сімейний лікар, р. СумыНаписано статей12

Читай також: