Дієта Борменталя

Дієта Борменталя – поняття, що відоме в Росії з 2001 року. Саме тоді була створена методика зниження ваги "Доктор Борменталь" і запатентований відповідний бренд. Автор методики – кандидат медичних наук, психотерапевт Валерій Ромацкий.

Дієта Борменталя відноситься до тривалих дієт, до неї часто вдаються люди з досить великою надмірною вагою. Тривалість дієти залежить від того, скільки кілограмів необхідно скинути.

Суть дієти за Борменталю

Сам автор позиціонує її як "схуднення без заборон". Концепція схуднення по Борменталю заснована на поєднанні низькокалорійної дієти з впливом певних психотерапевтичних технік, покликаних виявити і ліквідувати психологічні причини переїдання.

На думку автора розробки, причиною зайвої ваги завжди є розлад харчової поведінки. Численні проблеми, стреси, наявні в надлишку у кожного, викликають почуття дискомфорту, яке на підсвідомому рівні асоціюється з голодом. Щоб позбутися від неприємних відчуттів, люди несвідомо починають споживати більше їжі, особливо викликає задоволення – солодкою або калорійною. Так формується звичка "заїдати неприємності", від якої потім практично неможливо позбутися без допомоги фахівця.

Дуже важливо при цьому враховувати тип статури, стан здоров'я та інші індивідуальні фізичні параметри. Зробити це потрібно для того, щоб розрахувати оптимальну цифру ваги. Крім того, людина повинна усвідомити свої основні психологічні проблеми. Тобто зрозуміти, що саме призводить до переїдання. У багатьох випадках для цього потрібна консультація психотерапевта.

Інтерв'ю з Валерієм Ромацким про причини зайвої ваги:

Основні правила

1. Головне правило – голодувати не можна! Голод призводить до гальмування обмінних процесів і подальшого набору ваги. Важливо пам'ятати, що, тамуючи голод, ви знижуєте вагу. При надходженні їжі в організм запускається метаболізм – жир починає плавитися. Саме тому важливий повноцінний сніданок. Однак якщо перший прийом їжі у вас припадає на 12-13 годин – це вже не сніданок, а обід. Організм прокидається з сніданком.

2. Важливо відрізняти голод від апетиту. Голод – це відчуття в шлунку. Апетит – в душі і в голові. Це емоції, це настрій. Хороші ми часто хочемо «відзначити» – нагородити себе, погані – «заїсти» – порадувати. Звідси переїдання, а як наслідок – зайва вага.

Їсти потрібно тільки по «голоду». Тоді вага буде знижуватися.

3. Потрібно рахувати калорії в вживаної їжі (ви можете почитати ще про один важливий показник – глікемічному індексі продуктів). Залежно від початкової ваги і способу життя, калорійність може змінюватись в межах від 900 до 1500 кілокалорій на день. Але навіть якщо показники дозволяють, не варто строго дотримуватися нижньої межі. Якщо організм буде відчувати голод, вага не піде. Розумна межа – 1000 ккал.

Збільшувати калорійність до 1500 ккал також не рекомендується, якщо тільки ви посилено не займаєтеся спортом. Усереднена межа норми 1200 – 1300 ккал.

4. Все, що ви їсте, має вам подобатися. Ефекту не буде, якщо їсти через силу або щось несмачне. У цій помилку полягає неефективність багатьох дієт, в яких люди не змогли досягти позитивного результату. Адже якщо обідати несмачною їжею, вам потрібно моральна компенсація у вигляді солодкого або смачного, але не корисного. Фахівці рекомендують в одному прийомі їжі задіяти всі смакові рецептори. Це означає, що в меню повинне бути гірке, солодке, кисле, солоне, гостре.

Не можна категорично забороняти собі є висококалорійну смачну їжу. Це ще одна помилка, на думку лікарів з клініки доктора Борменталя. Насправді, до 20% добової калорійності можна витрачати на таку їжу.

5. Необхідно точно визначити, скільки потрібно скинути кілограмів. Одного вашого бажання схуднути, наприклад на 20 кг, недостатньо. Користуйтеся калькуляторами розрахунку ваги на сайтах в Інтернеті.

6. Випивати води потрібно рівно стільки, скільки потрібно організму. Не змушуйте себе спеціально заповнювати організм водою. Вода не містить калорій, тому не втамовує голод, і незабаром ви знову захочете їсти. Оскільки голодувати, за Борменталю, протипоказано, то пити замість їжі не варто.

7. Не відмовляйте собі в легких фізичних навантаженнях, вони прискорять процес схуднення. При цьому не потрібно виснажувати себе в залі, досить пішої прогулянки на півгодини, занять йогою або пілатесом.

  • 1000-1200 ккал – це "коридор" можливого раціону, але краще харчуватися де-то в його середині, 1100. Якщо ж ви займаєтеся фізичною працею, то краще буде споживати 1200 ккал. Якщо ж, навпаки, у вас сидяча робота, то 1000 буде цілком достатньо.
  • Для ведучих активний спосіб життя система передбачає збільшення денної норми на 300 ккал!
  • Якщо ви захворіли (наприклад, застудилися), то до раціону додайте ще 200 і введіть рясне тепле питво!

Протипоказання

Дана досить жорстка низькокалорійна дієта категорично не рекомендується вагітним, годуючим матерям, для яких розроблена спеціальна дієта, дітям, підліткам до 18 років, а також літнім. Не можна худнути за Борменталю мають гострі інфекції або хронічні хвороби в стадії загострення. А також страждаючим цукровим діабетом (категорично!) і мають порушення менструального циклу або гормональні розлади.

Крім того, дієта не рекомендується людям, що мають психічні розлади (очевидно, через труднощі адаптації). Протипоказана вона спортсменам, так як спричиняє загальний занепад сил і зниження м'язової маси.

Якщо ви вирішили скористатися дієтою з нашого сайту – варто проконсультуватися з лікарем!

Плюси і мінуси дієти

Найбільший плюс – в її безсумнівною результативності. За Борменталю худнуть всі! Адже як не схуднути при таких обмеженнях. Скидання набраних кілограмів йде у кожного в індивідуальному темпі, але завжди досить швидко. Дієта Борменталя займає 25-е місце в сучасному рейтингу дієт.

Інша перевага – збалансоване харчування втамовує голод на 3 – 4 години. Це зменшує кількість їжі, з'їденої «для душі». Оскільки реального голоду немає, то справитися з бажанням «з'їсти чого-небудь» буде набагато легше.

Третє: раціон різноманітний – дозволяє їсти будь-які продукти, але в межах денної норми калорій.

До недоліків можна віднести:

  • Супутню слабкість, зниження працездатності, погіршення настрою і загального життєвого тонусу. У результаті жорсткого обмеження калорій часто падає імунітет, організм стає "відкритий" для безлічі неприємностей – від банальних вірусних інфекцій до онкологічних захворювань. Реальна загроза анемії різних гормональних розладів.
  • Ще один неприємний наслідок схуднення по Борменталю — втрата фізичного тонусу, в'яла шкіра і мляві м'язи. Тому знову ж таки не варто нехтувати легкими фізичними навантаженнями, різними фізіопроцедурами для підтримки тонусу шкіри (обгортання для живота, масаж і спа-процедури).
  • У перші один-два тижні можливе нездужання або зниження працездатності. Це пов'язано з різким зменшенням високоуглеводной їжі і калорійності. Але шлунок швидко адаптується до змін, і дискомфорт проходить. До того ж десерти не заборонені, тому мозок буде отримувати достатньо підживлення. Але все ж рекомендується переходити від звичних солодощів до дієтичних десертів.
  • Точний підрахунок калорій доведеться вести постійно. Навіть після досягнення потрібної ваги. Схуднення за Борменталю спрямоване не лише на зниження ваги, але і на його закріплення і збереження. Шкоду для здоров'я буде набагато більше, якщо, скинувши зайву вагу, ви наберете хоча б половину від початкового кількості. Тому так важливо зберегти досягнутий результат.
  • Постійний контроль над апетитом. Це важко, особливо в домашніх умовах. Тому програму бажано починати, коли всі великі гуляння пройшли.

Буває, що на якомусь етапі вага «встає». Це нормальна реакція організму. В цьому випадку не можна починати сумніватися в ефективності дієти і кидати ідею схуднути. Через деякий час вага знову почне знижуватися.

Як худнути ефективніше

Для збереження мотивації можуть знадобитися індивідуальні консультації психотерапевта, оскільки не у кожного достатньо сміливості зізнатися собі в ожирінні. В цьому немає нічого поганого. Навпаки, психолог допоможе налаштуватися на правильну хвилю», процес схуднення не буде здаватися таким важким.

Підтримка сім'ї, друзів, спілкування з однодумцями стимулює продовження дієти. Відсоток «зривів» при цьому зменшується в 4 рази. Моральна підтримка є запорукою успіху в дієті Борменталя, і позиціонується як невід'ємна її частина.

Найпростіший спосіб довести розпочате до кінця – довіритися майстрам своєї справи, звернувшись в одну з клінік доктора Борменталя. Представництва є у всіх великих містах. Фахівці нададуть необхідну психологічну, інформаційну підтримку, допоможуть скласти раціон харчування. При неможливості відвідати кабінет фахівця особисто, легко скористатися інтернет-сайти та в режимі онлайн почати худнути самостійно. Уроки проводяться за спеціальною програмою, розрахованою на 6 місяців.

Таблиця калорійності Борменталя

Щоденне меню дієти ви можете складати самостійно на підставі таблиці калорійності Борменталя, наданою нижче.

Особливості цієї таблиці полягають у тому, що калорійність вказана в готовому вигляді, а не в сирому, що дуже зручно при приготуванні страв. Тільки калорійність круп вказана в сухому вигляді.

Порада: При приготуванні будь-якої страви, записуйте його калорійність і кількість інгредієнтів в зошит або блокнот. Так буде зручніше, якщо ви раптом захочете приготувати це ж блюдо, не доведеться заново перераховувати

М'ясо, птиця

Назва продуктів Ккал на 100 грам Ккал на 1 грам
баранина стегно 157 1,57
баранина жирна 316 3,16
баранина лопатка 165 1,65
баранина ребра 182 1,82
баранина філе 121 1,21
яловичина грудинка 202 2,02
яловичина жирна 261 2,61
яловичина лопатка 182 1,82
яловичина пісна 139 1,39
яловичі нирки 94 0,94
яловича печінка 96 0,96
яловиче серце 87 0,87
яловичий язик 112 1,12
шлунки курячі 95 0,95
зайчатина 124 1,24
індичка 139 1,39
індичка стегно 104 1,04
індичка гомілку 100 1
індичка філе 84 0,84
індичка крила 147 1,47
конина філе 106 1,06
кролик 152 1,52
курка 116 1,16
куряча грудка 91 0,91
куряча печінка 92 0,92
куріпка 96 0,96
серце куряче 94 0,94
оленина 123 1,23
свинина жирна 366 3,66
свинина карбонад 124 1,24
свинина лопатка 257 2,57
свинина пісна 137 1,37
свиняча печінка 114 1,14
свинячі нирки 102 1,02
свинячі ребра 291 2,91
свиняча шия 234 2,34
свиняче серце 101 1,01
свинячий мову 115 1,15
телятина стегно 108 1,08
телятина вирізка 97 0,97
телятина лопатка 105 1,05
теляча печінка 96 0,96
жирна качка 214 2,14
качка пісна 128 1,28
фазан 143 1,43
курча стегно 209 2,09
курча бройлер 173 1,73
курча гомілку 200 2
курча грудка 130 1,3
курча крильце 212 2,12
курча окіст 206 2,06
філе курча 113 1,13

Молочні продукти

Назва продуктів Ккал на 100 грам Ккал на 1 грам
йогурт 1,5 % 51 0,51
кефір 1% 38 0,38
кефір 2% 51 0,51
кефір жирний 67 0,67
молоко козине 68 0,68
молоко коров'яче 0,5% 39 0,39
молоко коров'яче 1,0% 41 0,41
молоко коров'яче 1,5% 43 0,43
молоко коров'яче 1,8% 47 0,47
молоко коров'яче 2,5% 53 0,53
молоко коров'яче 3,5 % 64 0,6
молоко знежирене 33 0,3
молоко сухе знежирене 360 3,6
молоко сухе незбиране 479 4,8
молоко згущене без цукру 131 1,3
молоко згущене з цукром 315 3,2
молоко топлене 6% 84 0,8
морозиво молочне 114 1,1
морозиво пломбір 223 2,2
морозиво вершкове 187 1,9
пахта ацидофіліну 43 0,4
пахта харчова 0,5% 37 0,4
пахта фруктова 72 0,7
кисляк 58 0,6
ряжанка 6% 85 0,9
вершки 10% 118 1,2
вершки 20% 205 2,1
вершки 30% 287 2,9
вершки для кави 9% 107 1,1
сметана 10% 116 1,2
сметана 15% 160 1,6
сметана 20% 210 2,1
сметана 40% 311 3,1
сироватка молочна 25 0,3
сирки глазуровані 407 4,1
сиркова маса жирн. 351 3,5
сиркова маса обезж. 114 1,1
сир дієтичний 170 1,7
сир жирний 18% 253 2,5
сир нежирний 86 0,86
сир напівжирний 9% 156 1,6
шоколадне молоко 81 0,8
сир атлет 342 3,4
сир брі цільний 329 3,3
сир бринза 50% 298 3
сир голландський 357 3,6
сир гауда 45% 365 3,7
сир дана блю 284 2,8
сир дор блю 298 3
сир камамбер цільний 291 2,9
сир ковбасний копчений 352 3,5
сир костромський 345 3,5
литовський сир 258 2,6
сир моцарелла 299 3
сир пармезан 45% 375 3,8
сир плавлений 40% 268 2,7
сир плавлений 60% 366 3,7
сир пошехонський 354 3,5
сир рокфор цільний 363 3,6
сир російський 360 3,6
сир вершковий м'який 60% 330 3,3
сир тільзітский 45% 334 3,3
сир чеддер цільний 391 3,9
сир едам 40% 315 3,2

Ковбаси та копченості

Назва продуктів Ккал на 100 грам Ккал на 1 грам
шинка любительська 183 1,8
шинка свиняча 279 2,8
ковбаса армавірська 423 4,2
ковбаса дієтична 158 1,6
ковбаса докторська 257 2,6
ковбаса закусочна 366 3,7
ковбаса зерниста 608 6,1
ковбаса краківська п/копч 382 3,8
ковбаса кубанська 448 4,5
ковбаса любительська 310 3,1
ковбаса майкопська 467 4,7
ковбаса мінська 287 2,9
ковбаса молочна 252 2,5
ковбаса московська с/копч 463 4,6
ковбаса одеська 402 4
ковбаса останкінська 244 2,4
ковбаса мисливські ковбаски 463 4,6
ковбаса полтавська 417 4,2
ковбаса салямі 485 4,9
сардельки яловичі 124 1,2
сардельки яловичі 215 2,2
сардельки свинячі 332 3,3
сардельки свинячі 332 3,3
ковбаса свиняча 568 5,7
сервелат 360 3,6
радянська 515 5,2
сосиски яловичі 215 2,2
сосиски гриль 182 1,8
сосиски лікарські 221 2,2
сосиски любительські 304 3
сосиски молочні 241 2,4
сосиски особливі 270 2,7
сосиски російські 215 2,2
сосиски з сиром 256 2,6
сосиски вершкові 277 2,8
ковбаса столична 487 4,9
ковбаса таллінська п/копч 373 3,7
ковбаса теляча 298 3
ковбаса українська 376 3,8
ковбаса чайна 216 2,2

Риба і морепродукти

Назва продуктів Ккал на 100 грам Ккал на 1 грам
білуга 131 1,31
вобла 238 2,38
горбуша 90 0,9
камбала 60 0,6
карась 56 0,56
короп 59 59
кета 110 1,1
кефаль 124 1,24
кілька балтійська 95 0,95
корюшка 91 0,91
лящ 72 0,72
лосось 144 1,44
макрель 156 1,56
минтай 45 0,45
мойва 115 1,15
минь 86 0,86
окунь морський 108 1,08
окунь річковий 71 0,71
омуль байкальський 78 0,78
осетер 140 1,4
палтус 74 0,74
пікша 80 0,8
плотва 60 0,6
путасу 72 0,72
сазан 58 0,58
сайра 81 0,81
салака 99 0,99
сардина 144 1,44
оселедець атлантичний 154 1,54
оселедець нежирна 68 0,68
сьомга 186 1,86
сиг 102 1,02
скумбрія 120 1,2
сом 80 0,8
ставрида 90 0,9
стерлядь 101 1,01
судак 64 0,64
тріска 48 0,48
тунець 99 0,99
форель морська 164 1,64
форель річкова 97 0,97
хек 54 0,54
щука 85 0,85
язь 73 0,73
ікра червона 251 2,51
ікра минтая 131 1,31
ікра паюсна 236 2,36
ікра тріски 115 1,15
ікра чорна 203 2,03
кальмар 75 0,75
краби 140 1,4
креветки 74 0,74
мідії 51 0,51
молюски 83 0,83
морська капуста 5 0,05
омари 82 0,82
восьминіг 73 0,73
раки 79 0,79
устриці 66 0,66

Крупи, хліб і макаронні вироби

Назва продуктів Ккал на 100 грам Ккал на 1 грам
боби 160 1,6
поп-корн 382 382
геркулес 355 3,55
горох 293 2,93
крупа гречана 347 3,47
крупа кукурудзяна 325 3,25
крупа манна 354 3,54
крупа вівсяна 374 3,74
крупа перлова 345 3,45
крупа пшенична 352 3,52
крупа ячна 343 3,43
пшоно 335 3,35
рис 346 3,46
рис коричневий 331 3,31
рис полірований 330 3,3
рис хрусткий 362 3,62
соя 200 2
толокно 357 3,57
квасоля 288 2,88
сочевиця 284 2,84
пластівці кукурудзяні 363 3,63
пластівці вівсяні 366 3,66
пластівці пшеничні 351 3,51
пластівці житні 343 3,43
пластівці ячмінні 355 3,55
макарони 1-го сорту 335 3,35
макарони в/с 337 3,37
макарони яєчні 345 3,45
висівки пшеничні 154 1,54
чисті висівки 50 0,5
хліб білково-висівковий 216 2,16
хліб білий хрусткий 369 3,69
хліб бородінський 201 2,01
хліб дарницький 206 2,06
хліб сільський 263 2,63
хліб здоров'я 203 2,03
хліб зерновий 199 1,99
хліб пшенич. 1 сорт 226 2,26
хліб пшенич. 2 сорт 220 2,2
хліб пшенич. высш. сорт 233 2,33
хліб пшенич. з висівками 188 1,88
хліб ржан. цельнозерн. 237 2,37
хліб житній 214 2,14
хліб ржан. московський 195 1,95
хліб житній подовий 206 2,06
хліб житній формовий 181 1,81

Овочі

Назва продуктів Ккал на 100 грам Ккал на 1 грам
авокадо 160 1,6
артишоки 45 0,45
баклажани 30 0,3
боби свіжі 66 0,66
бадилля бурякова 17 0,17
бруква 31 0,31
бруква 31 0,31
горошок зелений 75 0,75
кабачок 17 0,17
капуста білоголова 24 0,24
капуста брокколі 27 0,27
капуста брюссельська 37 3,7
капуста червона 21 0,21
капуста цвітна 18 0,18
картопля зрілий 90 0,9
картопля молода 36 0,36
кольрабі 25 0,25
кукурудза 90 0,9
цибуля зелена 25 0,25
цибуля порей 24 0,24
цибуля ріпчаста 43 0,43
цибуля шалот 25 0,25
маслини 348 3,48
морква 41 0,41
огірки свіжі 13 0,13
олива 334 3,34
пастернак 38 0,38
перець жовтий 27 0,27
перець зелений 22 0,22
перець червоний 30 0,3
петрушка зелена 41 0,41
помідори 30 0,3
ревінь 18 0,18
редис 16 0,16
редька 25 0,25
ріпа 23 0,23
салат 11 0,11
буряк 30 0,3
соя паростки 65 0,65
спаржа 14 0,14
гарбуз 30 0,3
кріп зелений 30 0,3
хрін 49 0,49
цикорій 21 0,21
черемша 34 0,34
часник 89 0,89
сочевиця паростки 120 1,2
шпинат 16 0,16
щавель 27 0,27

Фрукти

Назва продуктів Ккал на 100 грам Ккал на 1 грам
абрикос 44 0,44
айва 30 0,3
алича 38 0,38
ананас 40 0,4
апельсин 33 0,33
кавун 21 0,21
банан 60 0,6
брусниця 41 0,41
виноград 42 0,42
вишня 63 0,63
лохина 41 0,41
гранат 52 0,52
грейпфрут 35 0,35
груша 31 0,31
диня 25 0,25
ожина 44 0,44
суниця 33 0,33
інжир 62 0,62
калина 32 0,32
ківі 46 0,46
кизил 41 0,41
полуниця 31 0,31
журавлина 35 0,35
аґрус 40 0,4
лимон 21 0,21
лічі 74 0,74
малина 29 0,29
манго 56 0,56
мандарин 32 0,32
морошка 28 0,28
обліпиха 52 0,52
папайя 41 0,41
персик 44 0,44
садова горобина 55 0,55
горобина чорноплідна 54 0,54
зливу 45 0,45
смородина біла 31 0,31
смородина червона 32 0,32
смородина чорна 34 0,34
терн 45 0,45
фініки 272 2,72
хурма 69 0,69
черешня 57 0,57
чорниця 85 0,85
шовковиця 53 0,53
шипшина 82 0,82
яблука 44 0,44

Напої та бульйони

Назва продуктів Ккал на 100 грам Ккал на 1 грам
бульйон грибний 10 0,1
бульйон м'ясний 20 0,2
бульйон овочевий 0 0
бульйон рибний 15 0,15
віскі 220 2,2
вода 0 0
горілка 235 2,35
джин 220 2,2
квас 25 0,25
коньяк 220 2,2
чай/кава(без цукру) 0 0
мінеральна вода 0 0
пепсі-кола 42 0,42
пепсі-кола лайт 0 0

Повну таблицю калорійності продуктів за Борменталю у файлі Excel можна завантажити, натиснувши на кнопку нижче:

Таблиця калорійності Борменталя (.xlsx, 27 КБ)

Порада: заздалегідь плануйте свій раціон на день, а краще на кілька днів вперед: скільки у вас прийомів їжі в день, що ви будете їсти. В будні дні робити сніданок більш "енергетичним", тобто з'їдати вуглеводи, щоб добре почуватися на роботі і бути активним. Обід повинен бути менш щільним, краще з'їсти білки (наприклад, м'ясо чи рибу з овочами). А вечеря повинна бути легким, наприклад, салат зі свіжих овочів.

Меню дієти Борменталя на кожен день

Варіант 1 Сніданок Відварна або парова куряча грудка – 80 гр (70 ккал)
Гречка (відварна) – 80 гр (70)
1 помідор – (17 )
Чорний кава без цукру – (0)
Пізній сніданок Чай без цукру
Половина зефіру (50 ккал)
Обід 150 гр. відвареної або приготованої на пару минтай (68 ккал)
100 гр. відварного молодого картоплі (36)
Половинка червоного перцю (15)
Чай без цукру
Полуденок 1 яблуко (44 ккал) або апельсин (33 ккал)
Вечеря 100 гр яловичини запеченої з зеленню (200 ккал)
150 гр. Салат з огірка і помідора (25)
Кефір 1% – 100 гр (38)
Варіант 2 Сніданок Гречка на молоці – 167 ккал на 100 гр
Кава чорний без цукру
Пізній сніданок 1 стакан 1%-ного кефіру – 57 ккал
3 невеликих сухаря без цукру – 120 ккал
Обід 200 гр. щей зі свіжої капусти – 96 ккал
1 цільнозерновий хлібець – 23 ккал
150 гр. Салат з огірка і помідора (25)
Чай без цукру
Полуденок 30 гр мигдалю – 135 ккал
Вечеря 200 гр запеченої курячого філе під сиром і помідорами – 256 ккал
Кефір 1% – 100 гр (38 ккал)
Варіант 3 Сніданок 100 гр нежирного сиру (86 ккал)
Чорний кава без цукру – (0 ккал)
Пізній сніданок 30 гр волоських горіхів – 127 ккал
1 яблуко (44 ккал) або апельсин (33)
Обід Риба запечена під морквою і яйцем – 60 ккал на 100 гр (відварити рибу, зверху натерти на неї відварені моркву і яйце, полити соком лимона)
Кефір 1% – 100 гр (38)
1 цільнозерновий хлібець – 23
Полуденок 1 склянку томатного соку – 13 ккал
Вечеря Куряча ніжка на пару – 116 ккал на 100 гр
Салат з капусти, огірка і зеленого горошку – 85 ккал на 100 гр
Чай без цукру

Результати і відгуки схудлих

Результати досить вражаючі. У всьому світі дієта доктора Борменталя визнана однією з найпопулярніших. Відгуки її шанувальників містять опису безлічі вдалих випадків зниження ваги без подальшого регресу. У самому справі, худнути пацієнти починають відразу ж, з першого дня. Втрата ваги за перший тиждень зазвичай становить від 2 до 5 кілограм залежно від початкової маси тіла, конституції і інших індивідуальних чинників.

Крім іншого, за рахунок виведення зайвої рідини спадають набряки, шкіра набуває здоровий вид. Надалі "природний убуток" триває приблизно зі швидкістю від 6 до 12 кіло за місяць. Тут знову ж таки все індивідуально.

Правила виходу з дієти

При досягненні потрібного результату важливо закріпити вагу і не дати йому повернутися. Досягти цього можна постійним підтриманням нового режиму – слідуванням основним принципам харчування: ситно, смачно, вигідно для стрункості. За час зниження ваги ви настільки звикнете до змін, що це не викличе труднощів. Закріпивши вагу, можна збільшити денну калорійність страв на 200 – 300 ккал.

Фахівці клініки доктора Борменталя впевнені, що «вага – в голові». Потрібно просто змінити своє ставлення до цього факту, зрозуміти справжню причину появи зайвих кілограмів.

Головний результат дієти за Борменталю — руйнування раніше сформованих стереотипів неправильного харчової поведінки і ліквідація психологічних причин переїдання. Усвідомивши (і ліквідувавши!) більшість таких причин, людина має всі шанси надалі вести здоровий спосіб життя, свідомо контролюючи свої звички і апетит.

Зайва вага – це не тільки зовнішній вигляд. В першу чергу – це небезпека для здоров'я. Ожиріння провокує безліч захворювань, включаючи атеросклероз, гіпертонію. Саме збереження здоров'я має стати першим стимулом до схудненню. Позбувшись від «ваги в голові», ви не тільки збережете здоров'я. Ви по-іншому подивитеся на світ.

Відео про психології харчової поведінки:

Читай також: